تکنولوژیمنتخب سردبیر

رشد کسب و کارهای آنلاین در دوران کرونا

رشد کسب و کارهای آنلاین

مجازی شدن امور و رفتن به سمت کسب و کار آنلاین یکی از ضرورت های این روزهای جامعه ماست چراکه با توجه به اهمیت و کارآیی اینترنت و فضای مجازی استفاده از خدمات آنلاین بسیار تاثیرگذار است. در واقع رشد کسب و کارهای آنلاین بسیار مهم است.

به گزارش برا-ت نیوز ؛ به ویژه که حدود 6 ماهی است ما درگیر بیماری کشنده و سختی تحت عنوان کرونا شده ایم و تقریبا اغلب مشاغل کسب و کارشان کساد شده است و باید راهی برای رشد کسب و کارهای آنلاین پیدا کنیم.

این بیماری سخت طوری همه را فلج و خانه نشین کرده که دیگر کسب و کار کسی نمی چرخد. حالا اینجاست که نقش اینترنت و کسب و کار آنلاین پررنگ تر شده و جایگاه خود را نشان می‌دهد به همین دلیل مشاغل و کسب و کارهایی که قادر به ارائه خدمات بر بستر اینترنت هستند درروزهای کرونایی اوضاع خوبی داشته اند .

درهمین حال یک کارشناس حوزه کسب و کار نیز معتقد است:کسب و کارهایی که در دوران کرونا برای فروش محصولات خود به فضای اینترنت روی آورده اند  به شرط کسب مجوزهای لازم از دولت و جلب اعتماد مردم موفقتر بوده و خواهند بود .

حمید حاج اسماعیلی با تاکید بر ضرورت شکل گیری دولت الکترونیک در کشور گفته است : دردنیا مدت هاست که اینترنت و فضای مجازی کاربردی شده و از این بستر گسترده استفاده بهینه می شود اما ما عقب تریم و باید هرچه زودتر برای رشد و توسعه کسب و کارهایمان به سمت استفاده از این بسترالکترونیکی گام برداریم .

به گفته وی استفاده از ابزارهای نوین و الکترونیکی  راهکاری است که ما باید به سمت آن حرکت کنیم .


گسترش فضای مجازی در دوران کرونا
 
به گفته این کارشناس حوزه کسب و کار انتظار می رفت که دوران شیوع ویروس مهلک کرونا به کارگیری از اینترنت و فضای مجازی افزایش شاخص داشته باشد که البته نقش دولت نیز در این زمینه باید پررنگ تر شود و حمایت های بیشتری در این خصوص انجام شود .

به گفته وی اعتماد سازی و ایجاد ضمانت های لازم برای انجام خرید و فروش آنلاین بسیار ضروری است که دولت باید زیر ساخت های لازم آن را ایجاد کند .
حاج اسماعیلی معتقد است :کسب و کارهایی که برای عرضه و فروش محصولات خود به فضای اینترنت روی آورده اند در آینده موفق تر خواهند بود به شرط آنکه بتوانند مجوزهای لازم را از دولت کسب و اعتماد مردم را جلب کنند.

ضرورت نظارت بر کسب و کارهای آنلاین

این کارشناس حوزه کسب و کار همچنین برضرورت نظارت بر کسب و کارهای آنلاین تاکید داشته و گفته است : موضوع نظارت بسیار حائز اهمیت است و باید بر امور مجازی و کسب و کار آنلاین سیستم نظارتی فعال شود زیرا درصورت عدم نظارت هم مردم و هم کسب و کارها دچار مشکل می شوند .


رشد کسب و کار آنلاین و افزایش ظرفیت اشتغالزایی

حاج اسماعیلی بیان کرده است :تسهیل در دسترسی به اینترنت و حرکت به سمت فضای مجازی و دور شدن از فضای سنتی لازمه رفتن به سمت توسعه خدمات الکترونیکی و رشد کسب و کارهای اینترنتی است که دولت ها بر آن تاکید دارند .
 این کارشناس بر این باور است که استفاده از بستر اینترنت و فضای مجازی هزینه ها را کاهش داده و فرصت ها و ظرفیت های شغلی کشور را توسعه می دهد .

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید