1. خانه
  2. فناوری
  3. تکنولوژی
  4. رشد کسب و کارهای آنلاین در دوران کرونا
تکنولوژیمنتخب سردبیر

رشد کسب و کارهای آنلاین در دوران کرونا

رشد کسب و کارهای آنلاین

مجازی شدن امور و رفتن به سمت کسب و کار آنلاین یکی از ضرورت های این روزهای جامعه ماست چراکه با توجه به اهمیت و کارآیی اینترنت و فضای مجازی استفاده از خدمات آنلاین بسیار تاثیرگذار است. در واقع رشد کسب و کارهای آنلاین بسیار مهم است.

به گزارش برا-ت نیوز ؛ به ویژه که حدود 6 ماهی است ما درگیر بیماری کشنده و سختی تحت عنوان کرونا شده ایم و تقریبا اغلب مشاغل کسب و کارشان کساد شده است و باید راهی برای رشد کسب و کارهای آنلاین پیدا کنیم.

این بیماری سخت طوری همه را فلج و خانه نشین کرده که دیگر کسب و کار کسی نمی چرخد. حالا اینجاست که نقش اینترنت و کسب و کار آنلاین پررنگ تر شده و جایگاه خود را نشان می‌دهد به همین دلیل مشاغل و کسب و کارهایی که قادر به ارائه خدمات بر بستر اینترنت هستند درروزهای کرونایی اوضاع خوبی داشته اند .

درهمین حال یک کارشناس حوزه کسب و کار نیز معتقد است:کسب و کارهایی که در دوران کرونا برای فروش محصولات خود به فضای اینترنت روی آورده اند  به شرط کسب مجوزهای لازم از دولت و جلب اعتماد مردم موفقتر بوده و خواهند بود .

حمید حاج اسماعیلی با تاکید بر ضرورت شکل گیری دولت الکترونیک در کشور گفته است : دردنیا مدت هاست که اینترنت و فضای مجازی کاربردی شده و از این بستر گسترده استفاده بهینه می شود اما ما عقب تریم و باید هرچه زودتر برای رشد و توسعه کسب و کارهایمان به سمت استفاده از این بسترالکترونیکی گام برداریم .

به گفته وی استفاده از ابزارهای نوین و الکترونیکی  راهکاری است که ما باید به سمت آن حرکت کنیم .


گسترش فضای مجازی در دوران کرونا
 
به گفته این کارشناس حوزه کسب و کار انتظار می رفت که دوران شیوع ویروس مهلک کرونا به کارگیری از اینترنت و فضای مجازی افزایش شاخص داشته باشد که البته نقش دولت نیز در این زمینه باید پررنگ تر شود و حمایت های بیشتری در این خصوص انجام شود .

به گفته وی اعتماد سازی و ایجاد ضمانت های لازم برای انجام خرید و فروش آنلاین بسیار ضروری است که دولت باید زیر ساخت های لازم آن را ایجاد کند .
حاج اسماعیلی معتقد است :کسب و کارهایی که برای عرضه و فروش محصولات خود به فضای اینترنت روی آورده اند در آینده موفق تر خواهند بود به شرط آنکه بتوانند مجوزهای لازم را از دولت کسب و اعتماد مردم را جلب کنند.

ضرورت نظارت بر کسب و کارهای آنلاین

این کارشناس حوزه کسب و کار همچنین برضرورت نظارت بر کسب و کارهای آنلاین تاکید داشته و گفته است : موضوع نظارت بسیار حائز اهمیت است و باید بر امور مجازی و کسب و کار آنلاین سیستم نظارتی فعال شود زیرا درصورت عدم نظارت هم مردم و هم کسب و کارها دچار مشکل می شوند .


رشد کسب و کار آنلاین و افزایش ظرفیت اشتغالزایی

حاج اسماعیلی بیان کرده است :تسهیل در دسترسی به اینترنت و حرکت به سمت فضای مجازی و دور شدن از فضای سنتی لازمه رفتن به سمت توسعه خدمات الکترونیکی و رشد کسب و کارهای اینترنتی است که دولت ها بر آن تاکید دارند .
 این کارشناس بر این باور است که استفاده از بستر اینترنت و فضای مجازی هزینه ها را کاهش داده و فرصت ها و ظرفیت های شغلی کشور را توسعه می دهد .

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست