بورس

رشد بیش از 20 هزار واحدی بورس در این هفته

رشد 20 هزار واحدی بورس

به گزارش برات نیوز ؛ سرمایه گذاری در بورس یکی از فعالیت‌های اقتصادی چند ماه اخیر مردم شده است. سرمایه‌گذاری هایی که در تبادلات امروز رشد 22 هزار و ۱۳۰ واحد را تجربه کرد. و شاخص بورس را به یک میلیون و ۹۰ واحد رساند.  18 خردادماه برای سرمایه گذاران بازار بورس روز خوب و پرسودی بود و رشد چند برابری شاخص‌ها در این بازار پرتلاطم رقم خوبی را به سرمایه گذاران تزریق کرد. در بازار امروز بورس، شاخص هم وزن نیز با رشد ۴۷۱۶ واحدی به ۳۴۵ هزار و ۵۶۳ واحد رسید. رشد 20 هزار واحدی بورس هیجان خاصی در بازار ایجاد کرد.

چند روز پیش هم مشخص شد که قرار است ۱۰۰ شرکت راهی بورس شوند. معرفی هفته ای یک شرکت به بورس روش جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت برای رونق دادن به بازار بورس و توسعه مالی بنگاه‌های اقتصادی فعال کشور است. اجرایی شدن کامل این کار تا پایان سال به بورسی شدن صد شرکت کمک خواهد کرد. 

یکی از اهداف اجرای این طرح، به چرخش درآوردن نقدینگی‌های بلاتکیف در کشور است. در حال حاضر حجم بالایی از نقدینگی در کشور وجود دارد؛ اما شکایت اصلی بخش صنعت و تولیدف کمبود نقدینگی است. موضوعی که شاید با تزریق نقدینگی‌های موجود به بازار بورس قابل حل باشد. بر همین مبنا قرار شده است با تلاش وزارت صنعت، معدن و تجارت، راه ورود بنگاه های اقتصادی به بازار بورس باز شود. رشد 20 هزار واحدی بورس هم دلیلی بر سرمایه‌گذاری بیشتر مردم است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید