اخبار اقتصادی

اولویت مجلس یازدهم حل مسائل اقتصادی است

رفع رکود اقتصادی

 عباس گودرزی، نماینده مردم بروجرد، با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۲ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شأن مجلس شورای اسلامی اقتضا می‌کند تا نسبت ‌به وضعیت نابسامان معیشتی مردم و رفع رکود اقتصادی توجه بیشتری داشته باشد. حضرت اقا فرمودند اولویت اول مجلس شورای اسلامی باید مباحث اقتصادی باشد. این‌که صرفا ما مسائل را تذکر دهیم و از کنار آن عبور کنیم مشکلی حل نخواهد شد.

به گزارش برات‌نیوز، وی در ادامه بیانات خود گفت: بنده تقاضا می‌کنم به این مساله توجه جدی داشته باشیم این‌که ما از مسئولان سوال بپرسیم و دو ماه وقت مجلس شورای اسلامی را بگیریم مشکلی از مردم حل نمی‌شود. مردم انتظار حل مساله دارند. از نظر بنده باید تمام ماموریت‌ها و کارهای روزمره مجلس متوقف شود و هر یک از کمیسیون‌ها مسئولیت حل یکی از مسائل کشور را در بازه زمانی معین برعهده بگیرند.

فع رکود اقتصادی
شأن مجلس شورای اسلامی اقتضا می‌کند تا نسبت ‌به وضعیت نابسامان معیشتی مردم و رفع رکود اقتصادی توجه بیشتری داشته باشد.

وی همچنین گفت: از نظر بنده این‌که ما با رای‌گیری برای انتخاب ناظران مجلس شورای اسلامی در شوراهای مختلف وقت جلسه علنی را می‌گیریم بطالت است و نمایندگان باید از روزمرگی فاصله بگیرند وگرنه امید مردم مخدوش می‌شود.

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس نیز در پاسخ به صحبت‌های گودرزی بیان کرد: ما نمی‌توانیم برخلاف آیین‌نامه مجلس شورای اسلامی عمل کنیم. این‌که شما می‌گویید با انتخاب ناظران وقت جلسه علنی گرفته می‌شود خلاف آیین‌نامه است، چرا که انتخاب ناظران در شوراهای مختلف یکی از مهم‌ترین وظایف مجلس است و اگر نمایندگان در این شوراها به نقش نظارتی خود به درستی عمل کنند بخش اعظمی از مشکلات جامعه حل می‌شود.

وی در ادامه افزود: اما صحبت شما در خصوص اولویت مجلس شورای اسلامی درباره رفع رکود اقتصادی صحیح است. اعضای هیات رییسه مجلس با روسای کمیسیون‌ها هر دوشنبه از ساعت ۶ صبح جلسه برگزار می‌کنند و در خصوص اولویت‌های کمیسیون‌ها بحث و بررسی می‌شود. در هفته گذشته نیز کمیسیون‌های اقتصادی مجلس شورای اسلامی فعال بودند. بخش اجرایی مربوط به دولت است و مجلس شورای اسلامی باید کار نظارتی خود را دنبال کرده و در موارد نیاز قانون‌گذار باشد. بحث مباحث اقتصادی در اولویت مجلس یازدهم است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید