رقیب چینی تسلا یعنی شرکت خودروساز برقی اکس پنگ (X-peng) که تحت حمایت علی بابا است فاش کرد که در حال کار روی یک مدل خودروی پرنده است و نمونه اولیه آن را در نمایشگاه پکن، بزرگترین رویداد بین المللی که از زمان شیوع کرونا در این صنعت برگزار شده است، در معرض نمایش گذاشت.

سرمایه گذاری رقیب چینی تسلا در بازار خودروهای پرنده

به گزارش برات نیوز، در این نمایشگاه که در روز شنبه آغاز به کار کرد، رقیب چینی تسلا یعنی شرکت اکس پنگ اعلام کرد قصد سرمایه‌گذاری در فناوری خودروهای پرنده را دارد. به گفته مدیر عامل این شرکت گفت این خودروساز بودجه استارتاپ تاکسی های پرنده «Xpeng Heitech» را تامین می کند که حداکثر سهام آن را در اختیار دارد.

این خودرو با 8 موتور جت توربینی می تواند دو سرنشین را در ارتفاع بین 5 تا 25 متر حمل کند
این خودرو که در ارتفاع پایین پرواز می کند، با ۸ موتور جت توربینی می تواند دو سرنشین را در ارتفاع بین ۵ تا ۲۵ متر حمل کند

ویژگی‌های خودروی پرنده اکس پنگ

این استارتاپ در حال ساخت یک خودروی پرنده است که در ارتفاع پایین پرواز می‌کند و شبیه پهپاد یا هواپیمای بدون سرنشین است. به گفته خود شرکت، این خودرو با ۸ موتور جت توربینی می تواند دو سرنشین را در ارتفاع بین ۵ تا ۲۵ متر حمل کند.

این استارتاپ بیان کرد که طی مدت هفت سال، ۱۵ پتنت ثبت اختراع در زمینه حقوق معنوی انحصاری این خودرو را به ثبت رسانده است.

جزئیات زمان ورود به بازار و واکنش رقبا

با این حال این خودروی پرنده هنوز در حال ساخت و توسعه است و زمان عرضه آن به بازار مشخص نیست. سایر خودروسازان مثل تویوتا و ولوو هم بر روی فناوری مشابهی کار می کنند و گفته می‌شود جنرال موتورز نیز در حال بررسی بازار تاکسی‌های پرنده است.

رقیب چینی تسلا یعنی خودروسازی اکس پنگ، که مقر آن در گوانجوی چین است جزئیات بیشتری در مورد هزینه های صرف شده برای توسعه این فناوری ارائه نکرد ولی اعلام کرد قبل از توسعه سرمایه‌گذاری در این بخش، چشم انداز فضای حمل و نقل هوایی را ارزیابی می‌کند.

 
تصاویری از نمونه اولیه خودروی پرنده چینی که هنوز در حال ساخت و توسعه است و زمان عرضه آن به بازار مشخص نیست

سرمایه زیاد برای تحقیق و توسعه

این شرکت پس از ارائه موفق سهام خود در بازار بورس اوراق بهاردار نیویورک، سرمایه زیادی را برای تحقیق و توسعه جمع کرد به طوری که حدود ۱/۵ میلیارد دلار برای تامین هزینه تحقیقات و توسعه خود به دست آورد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *