1. خانه
  2. فناوری
  3. رمزگشایی خط میخی با برنامه جدید گوگل
فناوری

رمزگشایی خط میخی با برنامه جدید گوگل

رمزگشایی خط میخی با برنامه جدید گوگل

رمزگشایی خط میخی با برنامه جدید گوگل از ابتکارات جدید و بسیار جالب این غول فناوری است که به تازگی توسط آن به دنیای تکنولوژی معرفی شده است. در ادامه با برات نیوز همراه باشید.

ارتباطات به هر شکل ارائه می‌شوند و این روزها تقریبا زبان نوشتاری نحوه ارتباط برقرار کردن ما با یکدیگر را نشان می‌دهد، اما در گذشته، مردم از تصاویر برای ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کردند. یکی از روش‌های پرکارتر که ممکن است بیشتر از آن بدانید، استفاده کردن از خط میخی بود. مانند اکثر زبان‌ها، تا زمانی که شما با زبانی صحبت نکنید، خط آن را هم متوجه نخواهید شد. گوگل برای این کار Google Translate را راه اندازی کرد و اکنون این شرکت ابزار جدیدی به نام Fabricius را ارائه کرده که توانایی رمزگشایی خط میخی با استفاده از یادگیری ماشینی را دارد.

رمز گشایی خط میخی گوگل
رمز گشایی خط میخی گوگل راه اندازی شد

به گفته گوگل، تاکنون، متخصصان برای ترجمه و رمزگشایی، زبان باستانی را به صورت دستی و از طریق کتاب‌ها انجام می‌دادند، روندی که بیش از یک قرن تقریباً بدون تغییر باقی مانده است.

Fabricius شامل اولین ابزار دیجیتالی است که همچنین به عنوان منبع آزاد برای پشتیبانی از تحولات بیشتر در مطالعه زبان‌های باستانی منتشر شده است که خط میخی مصری بر روی یادگیری ماشینی را رمزگشایی می‌کند.

رمزگشایی خط میخی با برنامه جدید گوگل به چند حالت معرفی می‌شود. اولین حالت آن هم حالت Learn است که توضیح مختصری در مورد خط میخی به شما  می‌دهد. همچنین یک حالت پخش دارد که به شما این امکان را می‌دهد که پیام‌های خود را با استفاده از خط میخی ایجاد کنید. گوگل گفته است که این ابزار لزوماً دقیق نیست، اما می‌تواند یک روش سرگرم‌کننده برای ارسال پیام به دوستان باشد.

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست