با دریافت تاییدیه رگولاتوری و به رخ کشیدن استقلال رمز ارز فیس‌بوک با عنوان لیبرا، نام این رمز ارز به دیم  (Diem) تغییر یافت.

به گزارش برات نیوز، پروزه رمز ارز فیس‌بوک حدود یک سال و اندی پیش با عنوان لیبرا معرفی شد وکمپانی فیس‌بوک با وجود نواقص جدی و انتقادات سختگیرانه سیاستمداران و تنظیم‌کنندگان مقررات در آمریکا و برخی کشورهای اروپایی، برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی رمزارز مستقل و دیجیتال لیبرا، رسما عملی کرد.

استقلال پروژه لیبرا و دریافت تایید رگولاتوری

انجمن غیرانتفاعی لیبرا مسوولیت اداره اجرای این رمز ارز را به عهده گرفت و لیبرا را با 21 عضو درژنو معرفی کرد .

اگرچه انجمن لیبرا در ابتدای معرفی رمز ارز فیس‌بوک ۲۷ عضو بالقوه داشت اما چندین کمپانی از جمله ویزا Visa، مسترکارت MasterCard و پِی‌پال PayPal در روزهای ابتدایی شروع پروژه از عضویت در این انجمن انصراف دادند.

و اما حالا پروژه رمزارز لیبرا که مورد حمایت فیس بوک قرار دارد، در تلاش برای نشان دادن استقلال این پروژه و کسب تاییدیه رگولاتوری، نامش را به دیم (Diem) تغییر داد.

بیشتر بخوانید: فیسبوک، ارز دیجیتال لیبرا راه‌اندازی می‌کند

به دنبال اینکه طرح رمز ارز فیس‌بوک سال گذشته از سوی این کمپانی مطرح شد اما در ماه آوریل به دلیل این که رگولاتورها و بانک‌های مرکزی نسبت به تاثیر آن روی ثبات مالی، تضعیف کنترل روی سیاست پولی و تهدید شدن حریم خصوصی ابراز نگرانی کردند، تضعیف شد.

تلاش انجمن دیم برای اجرای یک ساختار ساده و بهسازی شده

استوارت لوی، مدیرعامل انجمن دیم که پروژه سکه دیجیتالی دیم را دنبال می‌کند، اعلام کرد تغییر نام در راستای تلاش برای تاکید روی یک ساختار ساده تر و بهسازی شده صورت گرفته است.

وی به رویترز گفت: نام ابتدایی که به مسیر اولیه پروژه مرتبط بود، در پذیرش از سوی رگولاتورها با مشکل روبرو شد و ما آن پیشنهاد را تغییر دادیم. دیم در لاتین به معنای “روز” است و اکنون ما قصد داریم یک سکه دیجیتالی تحت حمایت دلار عرضه کنیم.

عرضه سکه دیجیتالی دیم شاید تا ژانویه 2021

استوارت لوی به زمان عرضه این سکه دیجیتالی اشاره نکرد اما روزنامه فایننشیال تایمز هفته گذشته اعلام کرده بود این پول دیجیتالی ممکن است تا ژانویه عرضه شود و عرضه آن به موافقت دیده بان بازارهای سوییس مشروط است.

فیس بوک که در ماه مه نام واحد پرداخت پول خود را از “کالیبرا” به “نووی فایننشیال” تغییر داد، یکی از ۲۷ عضو انجمن دیم مانده که سابق بر این انجمن لیبرا نام داشت. دیوید مارکوس، مدیر نووی یکی از پنج عضو هیات مدیره دیم است.

استوارت لوی درباره ادامه حضور فیس بوک در پروژه رمز ارز فیس‌بوک گفت: شرکت فیس بوک یکی از اعضای مهم این انجمن است. ما به دنبال این نیستیم که همه ارتباطاتمان را قطع کنیم. هدف از تغییر نام رمز ارز فیس‌بوک برای نشان دادن این بوده که ما به صورت خودمختار و مستقل عمل می کنیم.

اجرای تمایز میان دیم و همتایانش

وی همچنین گفت: دیم قصد دارد با متمرکز شدن به جنبه های مورد نگرانی رگولاتورها و دولتهای غربی نظیر کنترل تحریمها و جرایم مالی، خود را از همتایانش متمایز کند.

پروژه رمز ارز فیس‌بوک اعلام کرده که سیاستهایی را برای مقابله با پولشویی، فاینانس تروریسم و پایبندی به تحریمها طراحی خواهد کرد و طرحهای اولیه خود را برای این که اجازه دهد هر کسی به شبکه اش ملحق شود را کنار گذاشته است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *