رییس کل جدید بانک مرکزی اعلام کرد که ریال پایه پولی رمز ارز ملی در کشور خواهد بود.

به گزارش برات نیوز، این درحالی است که با توجه به اهمیت توسعه رمز ارزها در کشور و افزایش میزان تقاضا برای سرمایه گذاری دراین حوزه؛ مسوولان تصمیم به راه اندازی رمز ارز ملی گرفتند.

به طوری که همتی رییس کل پیشین بانک مرکزی از راه اندازی رمز پول ملی  یا همان رمز ارز ملی خبر داده بود و اظهار کرده بود که دولت تصمیم دارد تا این رمز ارز ملی بین المللی شود.

درهمین راستا و پس از معرفی رییس کل جدید بانک مرکزی، وی در نشست مشترکی با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس که مدت هاست در جهت حوزه قانونمندسازی رمز ارزها در کشور تلاش دارند از راه اندازی رمز ارز ملی خبر داد.

تاکید رییس کل بانک مرکزی بر منابع کافی ارزی کشور

براساس این گزارش، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد:

 طبق اعلام رییس بانک مرکزی، رمز ارز ملی بر پایه ریال راه اندازی می شود.

غلامرضا مرحبا در توضیح جلسه مشترک کمیسیون اقتصادی با رییس کل جدید بانک مرکزی گفت:

این جلسه با حضور رئیس بانک مرکزی برگزار شد و صالح آبادی رییس کل جدید بانک مرکزی درباره ساماندهی نظام بانکی و شرایط مدیریتی نظام بانکی، ارز و منابع ارزی کشور توضیحاتی را ارائه ‌کرد .

وی همچنین اعلام کرد: رییس کل بانک مرکزی دراین جلسه اعلام کرده که کشوراز منابع ارزی کافی برخوردار بوده و در این خصوص هیچ کمبود و مشکلی وجود ندارد.

 لذا می توان با تخصیص بهینه و مدیریت صحیح  از منابع ارزی بدون ایجاد مشکل برای کشور استفاده کرد.

اعلام همکاری مشترک مجلس و بانک مرکزی برای قانونمدسازی رمز ارزها

مرحبا خاطر نشان کرد:

 موضوع دیگری که رئیس بانک مرکزی برای اولین بار مطرح کرد، راه اندازی رمز ارز ملی بر پایه ریال بود که در صورت تحقق، کشورمان جزو معدود کشورهایی خواهد بود که رمز ارزی ملی براساس پول ملی خودش دارد.

مرحبا اعلام کرد: در این خصوص رئیس کمیسیون اقتصادی نیز اظهار کرده این کمیسیون گزارشی درباره وضعیت رمز ارز در کشور و الزامات آن داشته است.

 و بر همین اساس هم قانون مناسبی برای رمز ارزها  در دست تدوین است که باید تولیت رمز ارزها را برعهده گرفته و بازار رمزارزهای داخلی را مدیریت و ساماندهی کند.

رییس بانک مرکزی هم برای هرگونه همکاری در این خصوص اعلام آمادگی کرد.

ارائه گزارش نظارتی درحوزه اقتصاد از سوی بانک مرکزی

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس خاطر نشان کرد:

 رئیس کمیسیون اقتصادی در خصوص تخلفات، ترک فعل ها و اقدامات دولت قبل در حوزه اقتصادی و در خصوص ابزارهای پرداخت، پایانه های فروشگاهی و  مالیات ستانی مطالبی مطرح کرد که پس از آماده شدن گزارش آنها به دستگاه قضا ارسال خواهد شد.

وی بیان کرد: قرار است بانک مرکزی هم در حوزه تحت نظارت خود با احتساب زمابندی مشخص، موضوعات مذکور را بررسی و گزارش آن را به کمیسیون ارائه کند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *