علی بابا رکورد فروش 56 میلیارد دلاری خود را در روز مجردها ثبت کرد.

به گزارش برات نیوز، خبر خوب برای اقتصاد چین اینکه شرکت علی بابا توانست در رویدادی که هر ساله به مناسبت روز مجردها یا افراد سینگل برگزار می کند، رکورد فروش خود را با 56 میلیارد دلار بزند. اما این موفقیت تحت سایه سقوط 8 درصدی سهام این شرکت به علت مقررات جدید آنتی تراست چین قرار گرفت.

رویداد فروش با میلیون ها کالای مختلف

با رسیدن به انتهای سال میلادی شاهد برگزاری رویدادهای فروشی چون جمعه سیاه و دوشنبه سایبری و … هستیم. یکی دیگر از این رویدادها روز مجردها در تاریخ 20 آبان است که طی این رویداد فروش 24 ساعته، میلیون‌ها کالا در پایگاه فروش اینترنتی علی بابا و جی‌ دی دات کام با تخفیف ‌های سنگینی به فروش می‌رسند.

گفته می شود فروش این رویداد از جمع فروش جمعه سیاه و دوشنبه سایبری آمریکا، بیشتر است. علی بابا سال گذشته نیز میزان فروش خود را نسبت به 2018 به میزان 25 درصد افزایش داده بود و به رقم 23 میلیارد دلار رسانده بود.

دلایل موفقیت علی بابا در روز مجردها

این شرکت فعال در زمینه تجارت الکترونیک یکی از مهمترین دلایل بهبود فروش در سال جاری را توسعۀ فعالیتهای این گروه در مناطق کمتر توسعه یافته چین و دور از شهرهای بزرگ این کشور می داند.

همچنین امسال خرده‌فروشان علی‌بابا و جی‌دی دات کام رویداد فروش خود را گسترش دادند. به این ترتیب این رویداد فروش از ۱ نوامبر آغاز شده و تا ۱۲ نوامبر ادامه می‌یابد. این توالی زمانی می تواند سود این شرکت را دو برابر کند.

تا کنون میزان فروش طی اعلام کمپانی علی بابا تا ظهر امروز مبلغ 372 میلیارد یوآن یا 56 میلیارد دلار آمریکا بوده است. امسال بیست و یکمین سال تاسیس گروه علی بابا همچنین دوازدهمین سالی است که این فروشگاه اینترنتی به مناسبت «روز مجردها» فروش ویژۀ اینترنتی برگزار می‌کند.

بیشتر بخوانید: رکورد رشد ثروت میلیاردهای چینی ثبت شد

رویداد روز مجردها تحت تاثیر قوانین آنتی تراست

اما همانطور که گفتیم این رویداد تحت تاثیر سقوط 8 درصدی سهام این شرکت به علت مقررات جدید آنتی تراست چین قرار گرفت و علیرغم این فروش، سهام شرکت سقوط کرد.

قوانین آنتی تراتست قوانینی هستند که حوزه‌هایی مانند قیمت‌گذاری، روش‌های پرداخت و استفاده از داده‌ها برای هدف قرار دادن خریداران را از عدالت در رقابت مورد بررسی قرار می‌دهند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *