اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

روستاییان خانه دار می‌شوند

روستاییان خانه دار

معضل مسکن محرومان و نیازمندان همیشه یکی از اصلی ترین مشکلاتی است که یک جامعه و مسوولان با آن روبه رو هستند و باید تلاش کنند تا این مشکل به حداقل خود برسد. درهمین راستا و برای رفع بخشی از دغدغه‌های متقاضیان مسکن در مناطق محروم، مقرر شد تا پایان سال جاری 40 هزار واحد مسکونی به اقشار محروم و نیازمند اعطاء شود. اقدامی که می‌تواند باعث می‌شود که روستاییان خانه دار شوند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور اظهار کرده است که این بنیاد در راستای رسیدن به اهداف خودو درقالب حمایت از نیازمندان و محرومان در نظر دارد تا پایان سال جاری در مناطق روستایی محروم 40 هزار واحد مسکونی احداث کند تا روستاییان خانه دار  شوند.

عزیزالله مهدیان در مراسم کلنگ زنی احداث ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین در مناطق روستایی فارس در روستای دودمان شیراز گفته است: در قالب احداث طرح مسکن محرومین پرداخت ۳۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره از سوی بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه پیش بینی شده است.

وی در این مراسم که با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه انجام گرفت بیان کرده است: خانه دارشدن محرومان و اقشار ضعیف کشور یکی از اهداف اصلی ما دربنیاد مسکن است و تمام تلاش خود را درجهت بهره مندی طیف وسیعی از اقشار کم درآمد روستایی و خانوارهای کم بضاعت از این واحدهای مسکونی انجام می دهیم.

بیشتر بخوانید: با متخلفان فروش اینترنتی مسکن برخورد می شود

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور به احداث 20 هزار واحد مسکونی تاکنون اشاره داشته و گفته است: ما در راستای رسیدن به آرمان های بنیاد مسکن و تحت حمایت قراردادن محرومان از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کنیم.

مهدیان در ادامه اظهار کرده است: دربرنامه ریزی های انجام شده برای اجرای طرح ویژه مسکن محرومین یک سال زمان دیده شده تا دراین مدت شرایط لازم برای اقشار آسیب پذیر در مناطق روستایی برای بهره مندی از طرح مسکن محرومین فراهم شود.

وی  با اشاره به اینکه در سراسر کشورپنج  میلیون و ۸۰۰  هزار واحد مسکونی روستایی وجود داردگفته است: از تعداد پنج میلیون و 800 هزار واحد مسکونی ، تعداد ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی با همت بنیاد مسکن و با تهیه نقشه و انجام خدمات مهندسی در قالب مسکن روستایی بهسازی و نوسازی شده اند .

مهدیان به بازسازی واحدهای آسیب دیده از حوادث سیل و زلزله در کشورنیز اشاره کرد و گفته است: حداکثر تا پایان مهرماه امسال واحدهای مسکونی زلزله زده که سال گذشته دچار آسیب و خسارت شدند تکمیل  و تحویل متقاضیان می‌شوند.

همچنین مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس نیز درباره اجرای طرح اعطای واحدهای مسکونی به نیازمندان و محرومان اظهار کرده است : احداث 3500 واحد مسکونی دراستان فارس شروعی برای خانه دارشدن افراد محروم ، نیازمند و بی بضاعت است وبنیاد مسکن درنظر دارد تا با اولویت بندی احداث این واحدهای مسکونی در راستای عمل به آموزه‌های معنوی که این بنیاد بر پایه آن استوار است تا پایان امسال این طرح را به سرانجام برساند.

وی درباره اجرای این طرح گفته است : درطرح احداث 3500 واحد مسکونی در استان فارس که از روستای دودمان شهرستان شیراز کلید خورده است ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره و ۳۰۰ میلیون ریال وام بلا عوض به متقاضیان ساخت یک واحد ۶۰ متر مربعی اعطا می‌شود.

زمانی تاکید کرده است : احداث این واحدهای مسکونی ویژه خانوارهایی است که در سالهای گذشته نتوانسته‌اند از تسهیلات و امکانات مسکن بهره مند باشند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید