بورسمنتخب سردبیر

با روش مستقیم سهام عدالت خود را مدیریت کنید

روش مستقیم سهام عدالت

چندی است که موضوع به سود رسیدن سهام عدالت ، سهامداران را به تکاپوی رسیدن به سود و گرفتن پول آن انداخته است. اما همه کارشناسان متفق‌القول بر نگه‌داشتن و نفروختن این سهام توسط مردم تاکید دارند کاری که باعث می شود تنها ۷۰ درصد از سود سال ۱۳۹۸ را دریافت کنند. با برات نیوز همراه باشید. کارشناسان تایید کرده‌اند که روش مستقیم سهام عدالت بهترین راه مدیریت آن است.
مشمولان سهام عدالت این فرصت را دارند تا با آزادسازی این سهام نسبت به فروش ۳۰ درصد آن اقدام کنند اما باید توجه کنند درصورت فروش ۳۰ درصد آن، ۷۰ درصد از سود سال ۱۳۹۸ را دریافت خواهند کرد.
یک ماه پیش بود که آزادسازی سهام عدالت اعلام شد. در این اعلامیه به سهامداران فرصت داده شد تا 15 خردادماه مدیریت مستقیم سهام عدالت خود را به دست بگیرند و در صوت عدم مراجعه، انتخاب روش غیرمستقیم به پایشان نوشته خواهد شد!
سهامدارانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهامشان انتخاب می کنند می توانند با مراجعه به بانک یا کارگزاری ۳۰ درصد از سهام خود را به فروش برسانند. البته باید توجه کنند چنانچه به بانک مراجعه می‌کنند نمی‌توانند تعیین کنند کدام سهم‌ها را به فروش برسانند و تصمیم‌گیری با بانک است. اما چنانچه به کارگزاری مراجعه کنند، اختیار اینکه کدام سهم‌ها را بفروشند با خود فرد است.
اما این افراد باید توجه داشته باشند که مجامع شرکت‌ها اواخر تیرماه برگزار می‌شود و این شرکت ها تا هشت ماه فرصت دارند سود پرداخت کنند، بنابراین این مشمولین فقط ۷۰ درصد سود سال ۱۳۹۸ را دریافت خواهند کرد.
همه کارشناسان به مردم توصیه می کنند که برای مدیریت سهام خود روش مستقیم را انتخاب کنند اما هیچ عجله ای برای فروش آن نداشته باشند و از این سهام سودده و آینده‌دار خود نگه‌داری و آن را به عنوان سرمایه‌ای بلندمدت نزد خود حفظ کنند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید