روند شاخص بورس امروز شنبه به صورت نزولی کار خود را آغاز کرد. 

روند شاخص بورس در روزی که گذشت

به گزارش برات نیوز، در معاملات امروز بیش از ۹ میلیارد و ۲۱۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۲۳ هزار و ۴۸۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص بورس امروز به عدد یک میلیون و ۴۲۳ هزار واحد رسید که حدود ۲۴ هزار و ۳۵۱ واحد افت داشته است.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با چهار هزار و ۹۶۹ واحد افزایش به ۴۷۳ هزار و ۴۷۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و ۲۵۳ واحد رشد به ۳۰۹ هزار و ۹۲۸ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۲۲ هزار و ۳۳۳ واحد و شاخص بازار دوم ۳۳ هزار و ۳۰۷ واحد کاهش داشتند.

روند کاهشی صندوق پالایشی یکم

صندوق پالایشی یکم امروز هم به روند کاهشی خود ادامه داد و همچنان قیمت پایانی بالاتر از ارزش ذاتی قرار دارد.

این روند با نمادهای پالایشی حاضر در سبد همراه بود. قیمت پایانی نماد با ۵ درصد کاهش به ۸۴,۰۷۰  ریال رسیده است که همچان بالاتر از ارزش ذاتی است.

می‌توان این موضوع را نشانه‌ای از امیدواری خریداران به رشد قیمت سهام در آینده دانست.

نمادهای با تاثیرگذاری منفی بر روند شاخص بورس

نماد نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۱۹۲ واحد، پالایش نفت اصفهان(شپنا) با یک هزار و ۱۸۸ واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۱۴۱ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۶۲ واحد و مخابرات ایران (اخابر) با ۹۹۸ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

بیشتر بخوانید: بورس همچنان سبز ماند

امروز نمادهای بیمه پاسارگاد (بپاس)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی مارون (مارون)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، بانک دی (دی)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، صنعتی مینو (غصینو)، فرابورس ایران (فرابورس) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

گروه نمادهای پربیننده

امروز شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، بانک تجارت (وتجارت) و ایران خودرو (خودرو) در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

امروز نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۸۳۶ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با سه هزار و ۱۲۷ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۴۲۴ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با دو هزار و ۷۸ واحد همراه بودند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۴۴۷ میلیون و ۲۲۶ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۹ هزار و ۷۲۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نمادهای با تاثیرگذاری مثبت

نمادهای بیمه و بانکی امروز تاثیر مثبتی روی روند شاخص بورس گذاشتند. برخی از نمادهایی که تاثیرگذاری مثبت داشتند را در ادامه می‌بینید.

نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، توکاریل (توریل)، بیمه کوثر (کوثر)، ویتانا (غویتا)، مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن (وکبهمن) و جنرال مکانیک (رنیک) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

وضعیت فرابورس چگونه بود؟

روند کاهشی در شاخص فرابورس نیز دیده شد و این شاخص حدود ۷۰ واحد کاهش داشت.

به این ترتیب شاخص فرابورس روی کانال ۲۰ هزار و ۷۳ ثابت ماند.

میزان معاملات داد و ستد شده در این بازار سه میلیارد و ۷۷۰ هزار برگه سهم به ارزش ۶۶ هزار و ۸۴۸ میلیارد ریال بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *