1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. روند صعودی اوپک
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

روند صعودی اوپک

قیمت نفت اوپک در پایان معاملات روز جمعه با ۸۴ سنت افزایش در مقایسه با روز کاری قبل به بیش از ۱۰۸ دلار رسید.

به گزارش برات نیوز، امروز ۲۵ آوریل، بهای هر بشکه نفت خام برنت به ۱۰۱ دلار و ۵ سنت کاهش یافت. بهای هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) نیز با حدود ۵ سنت کاهش به ۹۷ دلار و ۱۵ سنت رسید.

طبق گزارشات، مقامات ایالات متحده و کشور‌های عضو اتحادیه اروپا در حال بررسی اقداماتی هستند تا بروکسل بتواند از طریق آن واردات نفت از روسیه را به طور چشمگیری محدود کرده و در نتیجه، درآمد‌های نفتی مسکو را کاهش دهد.

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه اعلام کرد، این گزینه‌ها شامل ممنوع کردن خرید نفت روسیه، تعیین سقف قیمت و به کارگیری یک فرآیند پرداخت است که اجازه می‌دهد درآمد حاصل از فروش نفت خام کشوری که تحت تحریم قرار دارد، به دست آن کشور نرسد. این مذاکرات به عنوان بخشی از فرآیند اعمال جدیدترین تحریم‌ها علیه روسیه به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین انجام می‌گیرد.

وزیر خزانه داری آمریکا، جنت یلن، روز پنجشنبه در واشنگتن به خبرنگاران گفت که ممنوعیت کامل واردات نفت خام و گاز روسیه توسط اتحادیه اروپا می تواند عواقب اقتصادی ناخواسته ای برای ایالات متحده و متحدان غربی آن داشته باشد.

وی هشدار داد که ممنوعیت کامل و فوری عرضه انرژی روسیه در اتحادیه اروپا واردات بیش از ۴ میلیون بشکه نفت روسیه در روز را قطع می کند و قیمت نفت خام را به ۱۸۵ دلار در هر بشکه می رساند.

انتظارات بر اینست که بروکسل هفته آینده پیشنهاد‌هایی را جهت بحث و تبادل نظر به اعضای اتحادیه اروپا ارائه کند.

اوایل این هفته، چند دیپلمات به نشریه پلیتیکو گفتند که تا اوایل هفته آینده، اتحادیه اروپا ششمین بسته تحریم‌ها ضد روسیه را ارائه خواهد کرد. گفته می‌شود این بسته احتمالا شامل تحریم واردات نفت روسیه خواهد بود. همچنین؛ این اتحادیه، بانک‌های روسی بیشتری را با خارج کردن آن‌ها از سیستم پرداخت بین‌المللی سوئیفت، هدف تحریم قرار خواهد داد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست