با ورود سرمایه‌های کلان شرکت‌ها و افزایش تقاضای مردم برای خرید بیت کوین، دولت ها مجبور به پذیرش بازار ارز دیجیتال و روند صعودی رمز ارزها شده و سرمایه گذاری در رمز ارزها بیمه می‌شود.

به گزارش برات نیوز، با تضعیف ارزش پول ملی و افزایش تقاضا برای تبدیل پول به بیت کوین، سعی دولت‌ها برای محدود کردن بازارهای ارز دیجیتال بی نتیجه مانده است .

در زمان شیوع بیماری کرونا دولت‌ها نقدینگی زیادی برای مقابله با رکود جامعه تزریق کردند.

اما این موضوع منجر به تضعیف ارزش پول‌های ملی و تمایل مردم برای تبدیل به دارایی‌های امن مانند طلا و بیت‌کوین شد.

ورود پول‌های هوشمند سرمایه گذاران بزرگ و روند صعودی رمز ارزها

به اعتقاد تحلیلگران، ارزهای دیجیتال در مقایسه با طلا به شکل بی‌سابقه‌ای بازدهی بهتری داشته‌اند.

یک ادله اصلی در این خصوص ورود پول های هوشمند است.

تا سال گذشته فقط افراد حقیقی وارد بازار رمزارزها می‌شدند اما حدود یک سال است که پول‌های هوشمند ورود پیدا کرده اند.

بیشتر بخوانید: چرا ارزش بیت کوین در حال صعود است؟

یعنی حجم بسیار بالای سرمایه‌های شرکتی وارد بازار شده که در بالا رفتن قیمت بیت‌کوین تاثیر قابل ملاحظه‌ای داشته است.

درحالی که این روزها بازار ارزهای دیجیتال بسیار داغ شده و ارزش این رمز ارزها روند صعودی را درپیش گرفته کارشناسان بر این باورند که رشد این گونه ارزها موجب تضعیف بانک های مرکزی می‌شود.

رمز ارزها نوعی پول دیجیتال هستند که به صورت فیزیکی معامله نمی‌شوند بلکه تنها در بستر فضای مجازی قابلیت معامله دارند و برای خرید و فروش آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

صنعت ارز دیجیتال سابقه چندانی در کشور ما ندارد و در افکار عمومی شناختی نسبت به رمز ارزها وجود ندارد.

 تاکنون نیز امکان رشد و گسترش این صنعت در کشور فراهم نشده است اما روند صعودی رمز ارزها در دنیا بسیار چشمگیر بوده است.

خوش احوالی این روزهای بازار ارزهای دیجیتال

اما این روزها حال و روز بازار این پول دیجیتال خوش است؛ به گونه‌ای که قیمت رمز ارزها رشد قابل ملاحظه‌ای داشته و توجه و اقبال مردم هم نسبت به این بازار افزایش یافته است.

 علاوه براین، آمارها نشان از این دارد که بیت کوین رکورد جدیدی را ثبت کرده و ارزش آن از ۲۴ هزار دلار عبور کرده است.

همچنین، ارزش این نوع ارز نسبت به ابتدای سال حدود ۱.۷۴ برابر افزایش یافته و معامله گران ارزهای دیجیتالی معتقد هستند که بیت کوین می‌تواند کانال شکنی‌های جدیدی را تجربه کند.

تضعیف بانک های مرکزی عایدی روند صعودی رمز ارزها

در همین خصوص یک کارشناس حوزه رمز ارزها ضمن تحلیل علل جهش قیمت بیت کوین در هفته‌های اخیر، مهم ترین اثر رشد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را تضعیف بانک‌های مرکزی دانست.

علیرضا شامخی کارشناس اقتصادی گفت: بانک‌های مرکزی دنیا با گسترش کاربرد و روند صعودی رمز ارزها رمز ارزها به عنوان حامل ارزش مخالف هستند.

 صرفا می‌خواهند از آنها برای بستر پرداخت استفاده کنند تا نقش حاکمیتی خود را حفظ کنند.

روند صعودی رمزارزها

تاثیر شبکه های اجتماعی در روند صعودی رمز ارزها

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه به طور معمول دولت‌ها با خرید و فروش ارز رمزها مخالف هستند، گفت: دولت‌ها سعی می‌کردند تا معاملات این بازار را محدود کنند.

 وی افزود: اما با ورود سرمایه‌های کلان شرکتی، دولت‌ها مجبور به پذیرش مشروعیت این بازارها شده وهمین موضوع موجب بیمه شدن سرمایه‌گذاری در رمزارزها می شود.

شامخی خاطر نشان کرد: با توجه به افزودن خدمات رمز ارزها در بانک های معروف در ماه‌های اخیر و توسعه بستر پرداخت الکترونیک خرید کالا و خدمات و مشروعیت رمز ارزها در بازار روند صعودی رمز ارزها در بازار کاملا منطقی است .

وی در مورد تاثیر شبکه‌های اجتماعی گفت: نکته بعدی نقش شبکه‌های اجتماعی است که فعالان و معامله‌گران مشهور بازار بیت کوین از این فضا استفاده و تلاش کردند که مردم را با این حوزه آشنا کنند.

رشد ناگهانی هفته اخیر تا حد زیادی از همین موضوع ناشی شده است.

خرید و فروش سایت‌های معتبر دنیا با بیت کوین

شامخی مهم‌ترین اثر رشد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را تضعیف بانک‌های مرکزی دانست.

وی گفت: بانک‌های مرکزی دنیا با گسترش کاربرد رمز ارزها به عنوان حامل ارزش مخالف هستند و صرفا می‌خواهند از آنها به عنوان بستر پرداخت استفاده کنند تا نقش حاکمیتی خود را حفظ کنند.

این کارشناس رمز ارزها  خاطرنشان کرد: چه بانک‌های مرکزی قبول کنند و چه نکنند، مردم دنیا این پول‌های رمز شده را ارزشمند می‌دانند و روند صعودی رمز ارزها کاملا مشهود است.

وی افزود: علاوه براین، خیلی از سایت‌های معتبر دنیا نیز با بیت کوین و سایر رمز ارزها خدمات خود را می‌فروشند که نشان می‌دهد آنها هم این پول‌ها را حامل ارزش می‌دانند.

این کارشناس حوزه رمز ارزها گفت: اکنون در بستر سیستم های مالی متمرکز هم امکان ارائه خدمات مالی مانند وام‌دهی، فروش بیمه فراهم شده و اساسا بانک‌های مرکزی امکان قاعده‌گذاری برای آنها را ندارند. 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *