بورسمنتخب سردبیر

روند نزولی بورس ادامه دارد

افت شاخص

شاخص کل بورس در شروع معاملات امروز روند نزولی در پیش گرفته و با کاهش ۳۲ هزار واحدی به یک میلیون و ۹۰۸ هزار واحد رسیده است.

به گزارش برات نیوز، شاخص کل بورس در معاملات امروز چهارشنبه ۸ مرداد با کاهش ۳۲ هزار و ۵۰۰ واحدی به رقم یک میلیون و ۹۰۸ هزار و ۷۸۴ واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز با کاهش ۴۷۵ واحدی به ۵۰۶ هزار و ۵۰۹ واحد رسیده است.

ارزش بازار نیز کاهش ۱.۵۲ درصد داشته و به رقم ۷ هزار و ۱۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

نمادهای پرتقاضا و شاخص ساز با صف فروش سنگین روبرو بوده و با افت شدید ارزش مواجه شده‌اند به گونه‌ای که فولاد با تأثیرگذاری منفی ۵ هزار، فملی منفی ۴ هزار و ۲۰۰ و فارس منفی ۳ هزار و ۵۰۰ از تأثیرگذارترین نمادها در افت شاخص در معاملات امروز بودند.

گفتنی است به گفته تحلیلگران، مثبت بودن شاخص در روز سه شنبه سبز کم عمق و کم رنگی را به نمایش گذاشت. قصه چندان سرراست نبود. برخی سود بردند برخی زیان، سودهای هنگفت ساعات ابتدایی روز جایشان را به زیان دادند و این اتفاق مهمی محسوب می‌شود.

این در حالی است که در دو روز گذشته بازار با افت شاخص روبرو بوده است. حالا سبز کم رنگ آسمان بورس گواهی می‌دهد رشد امروز نیز رشدی همه جانبه و دقیق نبوده است. شاخص بورس در برخی سهم‌ها افزایش و در برخی ریزش را شاهد بود.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان بازار سرمایه بررسی وضعیت بازار نشان می‌دهد که بازار رفتاری طبیعی دارد و کلا دوره‌هایی از اصلاح و استراحت را تجربه می‌کند.

 بعد از یک دوره رشد قابل ملاحظه، بازار وارد فاز نوسانی و افت شاخص شده است. معمولا چند روز منفی و چند روز مثبت را تجربه میکند. جریان، جریان طبیعی بازار برای یک دوره رشد بلندمدت هست و فعلا بازار در انتظار تحولات آتی در حال نوسان کردن است.

 

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید