تحولات در آمریکا و روند نزولی دلار دست به دست هم داد تا شاهد کاهش قیمت خودرو در بازار تا 20 میلیون باشیم.

به گزارش برات نیوز، درحالی که پس از اعلام خبر فرمول جدید قیمت از سوی شورای رقابت قیمت خودرو روند صعودی را در پیش گرفته بود .

اما با توجه به تایید خبر ریاست جمهوری بایدن و تحولات در آمریکا درهفته گذشته و تاثیرات آن بر نرخ دلار در بازار کشور، قیمت خودرو نیز کاهش یافت.

کاهش قیمت خودرو در بازار متاثر از بازار دلار

درحالی که نرخ دلار از ابتدای هفته روند نزولی را در پیش گرفته و به کانال 24 هزار تومان ورود کرده است بازار خودرو نیز متاثر از این وضعیت دلار بین 5 تا 20 میلیون تومان کاهش را تجربه کرد.

بر اساس این گزارش، روند نزولی قیمت دلار باعث شد تا بازار خرید و فروش خودرو کاهش ۵ تا ۲۰ میلیون تومانی قیمتها را تجربه کند.

بیشتر بخوانید: قیمت خودرو 17 دی

همزمان با کاهش قیمت دلار بازار خرید و فروش خودرو نیز روند کاهشی قیمتها را تجربه کرد.

در همین حال مشاهده قیمت انواع خودروهای داخلی و مونتاژی از کاهش 5 تا 20 میلیونی قیمت ها آن هم طی چند روز اخیر حکایت دارد.

توقف در خرید و فروش خودرو به انتظار کاهش قیمت ها

به اعتقاد فعالان بازار خودرو، در دو هفته اخیر و تا پیش از کاهش قیمت خودرو در بازار تاحدودی مشتریان به سمت خرید و فروش خودرو متمایل شده بودند.

 اما کاهش نرخ دلار باعث شد تا توقف در خرید و فروش خودرو انجام شود و به نوعی همه منتظر ارزانی بیشتر خودرو در سطح بازار شوند.

 در حال حاضر؛ قیمت پراید 131 در بازار 100 میلیون تومان، تیبا دو 115 میلیون تومان، پژو 206تیپ دو 183 میلیون تومان، پژو 206 تیپ پنج 243 میلیون تومان، تیبا صندوقدار 109 میلیون و پژو 405 175 میلیون تومان ارزش گذاری شده است.

ادامه روند نزولی قیمت خودرو همزمان با ادامه کاهش نرخ دلار

 همچنین، سمند ال ایکس 175 میلیون تومان، پژو 207 دستی 275 میلیون و پژو 207 اتومات 395 میلیون تومان، سراتو 790 میلیون تومان و جک اس فایو 660 میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.

این در حالی است که با توجه به کاهش قیمت خودرو در بازار، فروشندگان و فعالان حوزه خودرو بر این باورند که روند کاهشی قیمت خودرو متأثر از قیمت دلار بوده است.

آنها اظهار دارند که تا زمانی که دلار کاهش قیمت داشته باشد خودرو نیز روند نزولی قیمتها را تجربه می کند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *