با بالا رفتن شمار قربانیان و افزایش نگرانی­ها از نحوه تخصیص و توزیع واکسن کرونا،  امید به دریافت زودهنگام این واکسن، موجب رونق بازار طلا و افزایش قیمت آن شده است.

به گزارش برات نیوز، آخرین گزارش های بازار طلا حاکی از آن است که با افزایش قربانیان کرونا و نگرانی ها در خصوص توزیع، قیمت جهانی طلا بار دیگر افزایش یافته است.

به این ترتیب بهای هر اونس فلز زرد در آخرین معاملات منتهی به جمعه (۲۳آبان ماه) با ۶۶ صدم درصد رشد وارد کانال قیمتی یک هزار و ۸۸۹ دلار و ۲۰ سنت شد.

از جمله دلایلی که موجب این افزایش قیمت و رونق بازار طلا شده، می توان به کاهش ارزش شاخص دلار و عدم موفقیت دولت‌ها برای مهار بیماری کرونا در جهان سبب افزایش نگرانی‌ها از تبعات اقتصادی این بیماری اشاره کرد.

رونق بازار طلا

آخر هفته نیز این تداوم ادامه داشت. به طوری که روز 5 شنبه، قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی با رشد ۶۹ صدم درصدی روبرو شده بود و یک هزار و ۸۸۶ دلار و ۲۰ سنت معامله شد.

واکسن فایزر محصول شرکت فایزر آمریکا که با همکاری شرکت بیون تک آلمان ساخته شده است، امیدهایی را پیش چشم دنیا برای توزیع زودهنگام این واکسن به وجود آورده است. اما برخی از نهادها در خصوص عرضه به‌هنگام این واکسن ابراز تردید کرده اند.

بیشتر بخوانید: واکسن فایزر به روزهای سیاه کرونایی پایان می دهد؟

شرکت فایزر تصمیم گرفته است که نتایج تزریق این واکسن را که در برابر ویروس کرونا مصونیت ایجاد می کند، پس از آزمایش­های نهایی،  در هفته سوم نوامبر برای دریافت مجوز اضطراری در اختیار سازمان فدرال غذا و داروی آمریکا قرار دهد.

نتایج حاکی از آن است که این واکسن تاکنون روی 38 هزار نفر در سراسر دنیا آزمایش شده و عملکرد مثبت 90 درصدی داشته است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *