شرکت Logitech از موس مدل Ergo M575 جدید خود رونمایی کرده است. مدل Ergo M575 یک گوی بی‌سیم است که طراحی آن بی‌شباهت به مدل M570 نیست با این تفاوت که ارگونومی آن بهبود یافته و برخی از ویژگی‌های جذاب مدل پیشرفته MX Ergo را به همراه دارد.

به گزارش برات نیوز، مهم‌ترین ویژگی جدید اضافه شده، پشتیبانی از بلوتوث LE است که به کاربر این امکان را می‌دهد تا از موس مدل Ergo M575 در آیپد، مک بوک یا کامپیوترهای شخصی فاقد پورت USB نوع A استفاده کند. در صورتی که دستگاه الکترونیکی شما دارای این نوع پورت باشد نیز از طریق دانگل تعبیه شده بر روی بی‌سیم 2/4 گیگاهرتزی کار می‌کند.

به لحاظ فیزیکی، موس M575 شباهت زیادی به مدل M570 دارد با این تفاوت که دارای ظاهر ارگونومیک انحنادار، یک گوی در محل قرار گرفتن انگشت شست، دکمه‌های چپ و راست، چرخ اسکرول موس و دو دکمه قابل برنامه‌ریزی است. با این وجود، این مدل جدید دارای برجستگی‌های ظریفی در کف دست راست است که گرفتن موس در دست را راحت‌تر می‌کند.

کاهش گرفتگی عضلات دست با موس مدل Ergo M575

شرکت Logitech ادعا می‌کند که استفاده از مدل جدید برای دوره‌های طولانی راحت‌تر است و به احتمال زیاد گرفتگی عضلات دست با طراحی ارگونومیک این مدل کاهش می‌یابد. 

طراحی ارگونومیک موس مدل Ergo M575
طراحی ارگونومیک موس مدل Ergo M575.

خود گوی تعبیه شده نیز به دلیل درخشندگی، زیبایی ظاهری به موس می‌بخشد.

بر اساس این گزارش، این درخشندگی به آشکارساز لیزری این اجازه را می‌دهد تا جزئیات بیشتری را جمع‌آوری نماید و دقت را تا 2000 DPI افزایش دهد.

این موس را می‌توان با نرم‌افزار Logitech Options تنظیم کرد که همچنین به کاربر این امکان را می‌دهد تا حرکات را برنامه‌ریزی کند، دکمه‌ها را شخصی‌سازی نماید و عملیات را تعیین کند. 

بیشتر بخوانید: کیبورد مکانیکی بی سیم لاجیتک رونمایی شد

شرکت Logitech یک دوره‌ی 24 ماهه را بین هزینه‌های شارژ با استفاده از دانگل یا دوره‌ی 20 ماهه را با اتصال بلوتوث LE وعده داده است. شرکت همچنین یادآور می‌شود که در ساخت قطعات پلاستیکی از پلاستیک‌های بازیافتی استفاده شده است. موس بی‌سیم مدل Ergo M575 از امروز با قیمت 50 دلار در وبسایت Logitech.com در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت. 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *