بازدهی اقتصادی انگلیس در سه ماهه دوم سال 2020 به میزان 20.4 درصد کاهش یافته است، این بدترین رکود ثبت شده انگلیس در دوران کرونا است که کشور را به سمت عمیق ترین رکود در میان اقتصادهای بزرگ دنیا سوق داده است. با برات نیوز همراه باشید. 

این سقوط در تولید ناخالص داخلی در دوره سه ماهه آوریل تا ژوئن، در مقایسه با سه ماهه اول 2020، بدترین رکود اقتصادی از زمان شروع رکوردهای سه ماهه در سال 1955 است. صنایعی که بیشتر در معرض تعطیلی اجباری از سوی دولت برای مهار بیماری همه گیر کرونا – شامل صنایع خدماتی، تولید و ساخت و ساز  – هستند، رکورد شدیدتری را تجربه کردند.

بیانیه وزیر دارایی در خصوص رکود اقتصادی انگلیس

ریشی سوناک، وزیر دارایی انگلیس در بیانیه ای گفت: «آمار امروز تائیدی بر شرایط سخت موجود در این کشور است. صدها هزار نفر در حال حاضر شغل خود را از دست داده اند و متأسفانه در ماه های آینده ارقام بیشتری را نیز شاهد خواهیم بود. اما در حالی که انتخاب های دشواری پیش روی ما قرار دارد، ما از این بحران عبور خواهیم کرد و می توانم به مردم اطمینان دهم که امید و فرصت در این بحران وجود دارد.»

طبق آمار سی ان ان  تولید اقتصادی انگلیس در مقایسه با پایان سال 2019، در 6 ماه اول سال 2020 با 22.1 درصد تجمعی کاهش یافت که نتیجه بدتری از آلمان، فرانسه و ایتالیا و دو برابر بیشتر از کاهش 10.6 درصدی ثبت شده در ایالات متحده بود.

در میان اقتصادهای باقیمانده گروه 7، انتظار می‌رود کاهش تولید ناخالص داخلی در انگلیس شدیدتر باشد. موسسه آماری کانادا اعلام کرده است که انتظار دارد تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم 12٪ نسبت به سه ماهه اول کاهش یابد، در حالی که اقتصاددانان کاهش 7.6 درصدی در سه ماهه بعدی را در کشورهایی مانند ژاپن پیش بینی می کنند.

بیشتر بخوانید: رانندگان تاکسی بیشترین متقاضیان دریافت وام کرونا

در همین حال، چین  به رشد خود بازگشته است ، یعنی دومین اقتصاد بزرگ جهان پس از گذراندن بدترین رکود خود در ده ها سال اخیر توانسته از رکود اقتصادی عبور کند.

علیرغم بیشتر شدن آمار درگیر شده های ویروس کرونا، انگلیس دو هفته دیرتر از ایتالیا ، 10 روز پس از اسپانیا و یک هفته پس از فرانسه ، محدودیت های خود را اعمال کرد. این بدان معناست که کنترل شیوع ویروس در این کشور بیشتر طول کشیده است و این امر نیاز به محدودیت هایی که موجب بسته شدن بسیاری از مشاغل می شود را طولانی تر می کند.

رکود اقتصادی انگلیس
علیرغم بیشتر شدن آمار درگیر شده های ویروس کرونا، انگلیس دو هفته دیرتر از ایتالیا ، 10 روز پس از اسپانیا و یک هفته پس از فرانسه ، محدودیت های خود را اعمال کرد.

به عنوان مثال، ایتالیا به رستوران ها، کافه ها و آرایشگاه ها اجازه داد که اواسط ماه می مجدداً بازگشایی شوند ، در حالی که انگلیس منتظر بود تا 4 ژوئن همین کار را انجام دهد. آلمان به برخی از مغازه ها ، مانند کتابفروشی ها ، فروشگاه های دوچرخه فروشی و نمایندگی های اتومبیل ، اجازه داد  20 آوریل ، تقریبا دو ماه قبل از بازگشایی فروشگاه های خرده فروشی غیرمجاز در انگلستان ، مجدداً بازگشایی شوند.

عدم اجرای محدودیت های سنگین در انگلیس و باز بودن کسب و کارها در ماه ژوئن موجب افزایش تولید ناخالص داخلی در ماه قبل به میزان 8.7٪ شد. اقتصاد انگلیس به شدت به خدمات و هزینه های خانوار متکی است ، که هر دو رکورد ثبت شده در سه ماهه دوم رقم کاهشی را نشان می‌دهد، زیرا مصرف کننده هایی که در خانه قرنطینه شده اند ، هزینه کمتری خرج کرده و بیشتر پس انداز می کنند. علاوه بر این ، میلیون ها کارگر دورکار شده و اکنون بسیاری از آنها اخراج شده اند. این موارد به نوبه خود روی رکود اقتصادی انگلیس تاثیر گذاشته است. 

حدود 730،000 شغل از زمان تعطیلی کسب و کارها در ماه درگیر بحران کرونا شده اند. کالوم پیکرینگ، اقتصاددان ارشد برنبرگ ، اعلام کرد که آمار تولید ناخالص داخلی انگلیس در ادامه سال نیز حامل نتایج خوبی نخواهد بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *