شرکت های ایتالیایی سرمایه گذاری خود را کاهش داده و مصرف کنندگان در حین دوران قرنطینه به دلیل ویروس کرونا در سه ماهه دوم هزینه های خود را کاهش داده اند و به این ترتیب، اقتصاد ایتالیا وارد رکودی عمیق بی‌سابقه شده است. با برات نیوز همراه باشید.

امارها نشان از بدتر شدن وضعیت دارد

ارقام اداره آمار Istat ایتالیا نشان داد که هزینه های خانوار 11.3٪ در این دوره کاهش یافته و صادرات 26.4٪ کاهش یافته است. سرمایه گذاری 14.9٪ سقوط کرد و سرمایه گذاری حمل و نقل در حدود 20٪ کاهش یافت. اقتصاد در سه ماه 12.8٪ کاهش یافت که کمی بدتر از برآورد اولیه بود.

امار و ارقام
اقتصاد ایتالیا در سه ماه 12.8٪ کاهش یافت که کمی بدتر از برآورد اولیه بود.

رکود اقتصادی عمیق در ایتالیا

قرنطینه های سختگیرانه در ایتالیا، مرکز شیوع ویروس کرونا در اروپا، ضربه سختی به اقتصاد این کشور وارد آورده است. دولت ایتالیا پیش‌بینی می‌کند تولید ناخالص داخلی در 2020 به میزان 8 % کاهش یابد. این رقم  در مقایسه با 10 درصدی که اقتصاددان ها پیش‌بینی کرده‌اند و 11 درصدی که کمیسیون اروپا تخمین زده، بسیار خوشبینانه است.

بسته ‌های محرک مالی

پس از اینکه دولت ایتالیا هزینه های بخش بهداشتی را برای مقابله با این ویروس همه گیر افزایش داد، تجارت عمومی و منابع مالی آن به شدت افت کرد. پیش بینی می شود بدهی ایتالیا از 150 درصد تولید ناخالص داخلی آن در سال جاری فراتر رود. دولت تا کنون 100 میلیارد یورو (119 میلیارد دلار) در بسته های محرک مالی برای نجات اقتصاد تصویب کرده است.

کمک‌های مالی برای رفع رکود اقتصادی عمیق در ایتالیا

بخشی از این پول از اروپا به دست خواهد آمد. ایتالیا انتظار دارد 750 میلیارد یورو کمک به این کشور از جانب اتحادیه اروپا تائید شود، یعنی بیشترین سهم کمک مالی اتحادیه اروپا را دریافت کند. کونته، نخست وزیر ایتالیا ماه گذشته به مجلس سنای این کشور در روم گفت این کشور از بودجه 209 میلیارد یورویی تحت وام و بسته کمکی اتحادیه اروپا برخوردار خواهد شد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *