اخبار اقتصادی

رکود 1.6 درصدی اقتصاد آسیا در 2020

رکود اقتصاد آسیا

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرد که اقتصاد آسیا امسال ۱.۶ درصد آب برود که این اولین رکود اقتصادی آسیا در تاریخ زندگی بشر است.

به گزارش برات نیوز ، به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرد که اقتصاد آسیا امسال ۱.۶ درصد آب برود که این اولین رکود اقتصادی آسیا در تاریخ زندگی بشر است. این صندوق در ماه آوریل پیش‌بینی کرده بود که اقتصاد آسیا در سال ۲۰۲۰ هیچ رشدی ثبت نکند.

چانگیونگ ری، مدیر دپارتمان آسیا اقیانوسیه در صندوق بین‌المللی پول، در مصاحبه با سی‌ان‌بی‌سی گفت: این منطقه همچنان در مقایسه با سایر مناطق جهان وضع بهتری دارد.

او اضافه کرد: اما وقتی بقیه نقاط جهان از تأثیرات منفی پاندمی کرونا رنج می‌برند، آسیا نمی‌تواند از این امر مستثنی باشد.

آقای ری گفت: انتظار می‌رود اقتصاد آسیا سال آینده با رشدی ۶.۶ درصدی ریکاوری شود، اما این سطح از فعالیت اقتصادی همچنان از سطحی که صندوق بین المللی پول قبل از آغاز پاندمی کرونا پیش‌بینی کرده بود کمتر است.

گفتنی است طبق اخبار سی ان بی سی، سهام آسیا اقیانوسیه نیز با عملکرد بهتر از انتظار کارخانجات چین رشد کرد.

پس از این که یک بررسی خصوصی نشان داد فعالیت‌های کارخانجات چین در ماه ژوئن فراتر از انتظار بوده است، سهام آسیا اقیانوسیه رشد کردند.

روز چهارشنبه، پس از این که یک بررسی خصوصی نشان داد فعالیت‌های کارخانجات چین در ماه ژوئن فراتر از انتظار بوده است، سهام آسیا اقیانوسیه رشد کردند.

شاخص کایچین / ‏مارکیت مدیران خرید شرکت‌های تولیدی چین در ماه ژوئن ۵۱.۲ واحد اعلام شد که این از ۵۰.۵ واحدی که اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی شده بود خیلی بالاتر است. این نتیجه امیدها برای بازگشت سریع‌تر دومین اقتصاد بزرگ جهان را تقویت کرد.

نیکی ژاپن در حالی ۰.۸۴ درصد افت کرد که بانک مرکزی این کشور در بررسی سه ماهانه خود موسوم به تانکان، اعلام کرد که حال‌وهوای تجاری این کشور در حال بدتر شدن است.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج ژاپن ۰.۴۵ درصد بالا آمد.

در بازار چین، شاخص کامپوزیت شانگهای ۰.۷۱ درصد رشد کرد و هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰.۵۲ درصد به ارزش خود افزود.

ای‌اس‌اکس استرالیا ۰.۲۴ درصد رشد کرد در حالی که کوسپی کره‌جنوبی تقریباً بدون تغییر ماند و در انتها با افت اندک ۰.۰۴ درصدی روبرو شد.

در بازار ارز، نرخ برابری دلار با یوآن چین در بازارهای خارج از چین ۰.۰۴ درصد تقویت شد و به ۷.۰۶۷۸ واحد رسید، در حالی که در نرخ برابری دلار با ین ژاپن تضعیف شد و با ۰.۲۴ درصد افت به ۱۰۷.۶۶ واحد رسید.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید