آخرین فهرست منتشر شده فوربز ۴۰۰ نشان می‌دهد که ریزش ثروت وارن بافت ، سرمایه‌دار موفق آمریکایی که الگوی سرمایه‌گذاری آن شهرت فراوانی دارد؛ در طول سال گذشته بیشتر از تمامی افراد حاضر در این لیست بوده‌است.

به گزارش برات نیوز، فهرست فوربز ۴۰۰ لیستی از ۴۰۰ نفر از ثروتمندترین افراد آمریکا است، که در ماه سپتامبر هر سال از طرف مجله فوربز منتشر می‌شود. در حال حاضر جف بزوس، بنیان‌گذار فروشگاه اینترنتی آمازون و مدیرعامل شرکت فضایی Blue origin با دارایی در حدود ۱۸۰ میلیارد دلار، عنوان ثروتمندترین فرد این فهرست را در اختیار دارد.

ریزش ثروت وارن بافت بر اساس فوریز ۴۰۰
ثروت وارن بافت، از سال گذشته تا کنون به مقدار ۷/۳ میلیارد دلار، بیشتر از هر فرد دیگر در آمریکا کاهش یافته‌است.

بر اساس این فهرست، ثروت شخصی وارن بافت نسبت به زمان مشابه سال گذشته، به میزان ۷/۳ میلیارد دلار کاهش داشته‌است. با توجه به این میزان، ریزش ثروت وارن بافت از تمامی آمریکایی‌های ثروتمندی که نام آن‌ها در فهرست فوربز ۴۰۰ حضور دارد، بیشتر بوده‌است.

بیشتر بخوانید: کاهش ارزش سهام شرکت های هواپیمایی آمریکا پس از فروش سهام وارن بافت

ارزش سهام شرکت هلدینگ برکشایر هاتوی «Berkshire Hathaway» که مدیریت اجرایی آن بر عهده وارن بافت است؛ در زمان جمع‌آوری اطلاعات فهرست فوربز ۴۰۰ که به تاریخ ۲۴ ژوئیه بازمی‌گردد، تا ۵ درصد افت داشته‌است.

ریزش ثروت سایر افراد فهرست فوربز ۴۰۰ غیر از وارن بافت

البته با محاسبه میزان ریزش ثروت افراد بر اساس درصدی از کل میزان ثروت آن‌ها؛ هارولد هم، تاجر بزرگ نفتی، در درصد ریزش ثروت شخصی بالاتر از وارن بافت قرار خواهدگرفت. ثروت هارولد هم در سال گذشته به میزان ۳/۷ میلیارد دلار کاهش داشته‌است؛ که با ۴۹ درصد از کل سرمایه او برابری می‌کند. ریزش هنگفت ثروت این تاجر بزرگ به علت کاهش ارزش سوخت‌های فسیلی در اثر کشمکش‌های سیاسی بوده‌است. با این ریزش دارای هارولد هم به ۵/۱ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده‌است.

پس از این تاجر بزرگ نفت؛ شلدون ادلسون، صاحب شرکت گردشگردی و هتلداری «لاس‌وگاس سندز»، به دلیل شیوع کرونا و رکود صنعت توریسم؛ درصد قابل توجهی از سرمایه خود را از دست داده‌است.

نام دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا هم در این فهرست دیده می‌شود. ثروت خالص آقای ترامپ هم به دلیل افت قیمت املاک و مستغلات در نیویورک با گسترش جهانی ویروس کرونا؛ کاهش شدیدی داشته‌است؛ به گونه‌ای که نام او در این فهرست ۷۷ رتبه پایین‌تر از جایگاه سال قبل دیده می‌شود.

ریزش ثروت وارن بافت در اثر کمک‌های خیرخواهانه
فوربز گزارش داده‌است که علت اصلی ریزش سرمایه وارن بافت، اقدامات مالی او در جهت کمک‌های خیرخواهانه بوده‌است.

با این همه، به طور کلی می‌توان گفت که دارایی این ۴۰۰ فرد ثروتمند آمریکایی در مجموع نسبت به سال گذشته افزایش پیدا‌ کرده‌است. در گزارش سال گذشته فوربز، ثروت این افراد در مجموع ۳/۲ تریلیون دلار اعلام شده‌بود که این رقم امسال با رشد به میزان ۲۴۰ میلیارد دلار به ۳/۴۴ بیلیون رسیده‌است.

فوربز در گزارشات خود خاطر نشان کرده‌است که ریزش ثروت وارن بافت که در آمار سال جاری مشاهده می‌شود، ناشی از کمک‌های خیرخواهانه او بوده‌است. با وجود این ریزش چشم‌گیر، وارن بافت با ثروت خالصی که در حدود ۷۳/۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود، هنوز در رتبه چهارم فهرست ثروتمندترین افراد آمریکا قرار دارد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *