درحالی که هنوز نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام نشده اما قیمت دلار همچنان در بازار داخلی درحال ریزش است به طوری که از آغاز برگزاری این انتخابات تا به امروز قیمت ارز در بازار داخلی کشور با ریزش حدود 6 هزار تومانی همراه بوده است .

به گزارش برات نیوز ، قیمت دلار در بازار داخلی امروز 17 آبان ماه جاری به کانال 24 هزار تومان ورود کرد و درحال حاضر هر دلار آمریکا به مبلغ۲۴هزار و۵۰۰ تومان و هر اسکناس یورو به قیمت ۲۸هزار و۹۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

کاهش 1850 تومانی قیمت دلار 

این درحالی است که نرخ دلار نسبت به آخرین معاملات هفته گذشته یک هزار و ۸۵۰ تومان کاهش یافته و یورو نیز ۲ هزار تومان ارزان شد.

بیشتر بخوانید: آغاز سقوط سکه و دلار

قیمت دلار آمریکا(اسکناس)، امروز شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ در صرافی های بانکی به کانال ۲۴ هزار تومان سقوط کرد و نرخ آن با ۱۸۵۰ تومان کاهش نسبت به پنج شنبه، به ۲۴۵۰۰ تومان رسید.

همچنین قیمت هر یورو (اسکناس) نیز با دو هزار تومان کاهش نسبت به روز پنج شنبه، به کانال ۲۸ هزار تومانی سقوط کرد و نرخ آن به ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان رسید.

دلالان ارز عامل اصلی ریزش دلار

با توجه به اینکه در ابتدای مهرماه، دلالان ارز مردم را به فروش سهام خود در بورس و خرید ارز تشویق می‌کردند و به آن ها وعده می دادند که دلار تا انتخابات آمریکا به۵۰ هزار تومان می‌ رسد اما درحال حاضر شاهد ریزش بسیار زیاد قیمت دلار هستیم .

شاهین چراغی عضو شورای عالی بورس با انتشار توئیتی در رابطه با ریزش نرخ ارز نوشت: ۴۰ روز پیش توییتی را زدم که مواظب ریزش دلار هم باشید حال بعد از یک ماه دلالان ارز آن را باز نشر می‌کنند.

او معتقد است : تقویت پول ملی موجب افزایش ثروت شما و بهبود وضعیت مردم می‌شود.

زمزمه دلار 22 هزار تومانی

 کاهش معنادار نرخ ارز در بازار روز پنج شنبه و امروز، باعث شد تا بسیاری از افراد که پیش از این در پی کسب سود، به دنبال دپو کردن دلار و یورو در خانه های خود بودند، حالا برای فروش آن، روانه بازار شوند.

 زمزمه انتخاب بایدن به عنوان رییس جمهور جدید آمریکا مطرح است و آثار روانی خودش را در بازار مشاهده می کنیم و طبیعی است که این انتظارات هم روی عرضه ارز تاثیر گذار باشد و هم در بخش تقاضا.

این در حالی است که قیمت دلار در صرافی‌های بانکی برابر با ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده این صرافان هنوز نسبت به خرید دلار و یورو و سایر ارزها اقدام نمی کنند و در بازار آزاد نیز بهای خرید هر دلار تا ۲۲ هزار تومان عقب نشسته است و کسی حاضر به خرید بالاتر از این رقم نیست.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *