به دنبال افزایش میزان فروشندگان سهام در بازار بورس و بی میلی خریداران باز هم امروز بازار شاهد ریزش دوباره شاخص بورس بود و رنگ قرمز غالب شد.

به گزارش برات نیوز، بازار بورس در پی افزایش فشار فروش در معاملات روز گذشته، امروز نیز با بی‌میلی خریداران همراه شد و افت کرد.

شاخص کل بورس تهران پس از رشد ۴ هزار واحدی روز گذشته دوباره روند نزولی در پیش گرفت و با افت بیش از ۴۱ هزار واحدی تا ساعت ۱۱ امروز به کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحدی کاهش یافت. همچنین شاخص هموزن نیز کاهش ۳۹۹۰ واحدی را تجربه کرد.

نمادهای فارس، فولاد، فملی، وغدیر، کگل، شبندر و شتران بیشترین تاثیر منفی را در این کاهش داشته‌اند.

شاخص کل فرابورس هم با کاهش ۲۱۵ واحدی به کانال ۱۷ هزار واحدی عقبگرد کرد.

بیشتر بخوانید: ممنوعیت نوسان گیری در بورس

این در حالی است که پیش از این گفته شده بود که اگر شاخص عدد یک میلیون و ۶۰۰ هزار را از دست دهد، امکان ریزش بیشتر آن وجود دارد.

ریزش بازار در حالی اتفاق افتاده است که دولت در روزهای گذشته حمایت‌هایی جدی از بازار در حوزه قوانین انجام داده است، اما نبود تمایل برای خرید همچنان وجود دارد.

حتی برخی آمارها حاکی از آن است که تنها 20 درصد عرضه صندوق پالایشی یکم به فروش رفته است که نشان از بی اعتمادی مردم به سودآوری بازار دارد.

یکی از مهم ترین عوامل کم رونق بودن بازار سهام در این روزها، بازده بالای بازار ارز است و رشد هر روزه قیمت دلار موجب شده است که سرمایه های خرد به سمت بازار ارز حرکت کنند.

بر این اساس دولت اگر تمایل به حمایت از بازار دارد، در ابتدا باید بازار ارز را کنترل کند؛ در غیر این صورت مردم بازار ارز را به بازار سهام ترجیح خواهند داد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *