بورس

ریزش شاخص بورس در روزهای گذشته، در روز یک‌شنبه هم ادامه پیدا کرد

سیر ریزش شاخص بورس در روزهای گذشته، در روز یک‌شنبه هم ادامه پیدا کرد

سیر ریزش شاخص بورس که از ابتدای این هفته در حال شدت گرفتن بود، در دومین روز معاملاتی هفته هم به همان روند ادامه داد و افت ۱۹ هزار واحدی را برای بازار بورس در روز یک‌شنبه به وجود آورد. با برات نیوز همراه باشید.

بازار سرمایه ایران در این روز با ریزش شاخص بورس به میزان ۱۹ هزار و ۶۷ واحد، شاخص کل ۹۶۸ هزار و ۴۰۸ واحدی را به ثبت رساند. همچنین بر اساس معیار هم وزن، شاخص کل با افت ۳۵۶۷ واحدی رقم ۳۰۶ هزار و ۵۹۷ واحدی را تحربه کرد. در این روز یک میلیون معامله انجام گرفت که ارزش آن‌ها در مجموع ۱۰۱ هزار و ۲۸۵ میلیارد ریال محاسبه شد.

سهام شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، صنایع ملی مس ایران، معدنی و صنعتی چادرملو، معدنی و صنعتی گل گوهر، بانک ملت و نفت، گاز و پتروشیمی تامین تاثیرگذارترین سهم‌ها در ریزش شاخص بورس بودند. با این همه، سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، نقش مثبتی را در بازار سهام این روز ایفا کرد.

ریزش شاخص بورس در دومین روز هفته، 19 هزار واحد بود

در سوی دیگر بازار بورس، شاخص فرابورس هم یک روند نزولی را داشت. در دومین روز معاملاتی هفته، شاخص کل فرابورس با افت به میزان ۵۶ واحد، خود را در رقم ۱۱ هزار و ۵ واحد تثبیت کرد. در این بازار ۴۷۲ هزار معامله صورت پذیرفت که در مجموع ۴۱ هزار و ۶۴۴ میلیارد ریال ارزش داشت.

از میان نمادهای بازار فرابورس، سهام شرکت‌های هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سهامی ذوب‌آهن اصفهان، توسعه مولد نیروگاهی جهرم و فرابورس ایران بیشترین تاثیر منفی را بر معاملات انجام گرفته گذاشتند. اما نماد شرکت‌های پتروشیمی زاگرس، تولید نیروی برق دماوند و صنایع ماشین‌های اداری ایران نقش مثبتی را در بازار این روز داشتند.

منبع: ISNA

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید