لحظاتی پیش شاخص بورس با ثبت افت ۲۷ هزار واحدی، ارتفاع ۱.۸ میلیون واحد را نیز از دست داد. به گزارش برات نیوز، شاخص بورس در ادامه روند معاملات امروز (چهارشنبه ۲۹ مرداد) با افت ۳۱ هزار و ۳۸۵ واحدی به یک میلیون و ۷۹۳ هزار واحد رسید. روند ریزش شاخص کل بازار سرمایه امروز هم ادامه دارد؛ تا جایی که لحظاتی پیش با ثبت افت بیش از 27 هزار واحد در بازار سراسر منفی تالار شیشه‌ای، شاخص بورس ارتفاع 1.8 میلیون واحد را نیز از دست داد تا طی چند روز گذشته بیش از 300 هزار واحد افت کرده باشد.


بر اساس این گزارش، تا به این لحظه نمادهای معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ایران خودرو و معدنی و صنعتی گل گهر بیشترین اثر منفی را بر شاخص بورس از خود بجای گذاشته اند.


در بازار فرابروس نیز تا به این لحظه با ثبت افت 245 واحدی، شاخص فرابورس(آیفکس) تا ارتفاع 19 هزار و 184 واحد عقب‌نشینی کرده است که در این بازار هم نمادهای معاملاتی بانک دی، سرمایه‌گذاری صبا تامین و سنگ آهن گهر زمین بیشترین اثر منفی را از خود بر دماسنج بازار فرابورس داشته‌اند.

گفتنی است حرکت بازار سرمایه در روزهای اخیر بر مدار نزولی بود و حتی روز گذشته که ریزش شاخص کل بورس کمی توقف کرد و شاخص کمی صعودی شد، باز هم شاهد روند نزولی برخی سهم ها از جمله پالایشی بودیم.

ریزش شاخص کل بورس در روزهای اخیر تصور برخی افراد مبنی براینکه بازار سرمایه همواره صعودی خواهد بود را تغییر داد.

ریزشی که بسیاری از سهامداران به دلیل تازه وارد بودن برای نخستین بار آن را تجربه کردند و همین موضوع ممکن است باعث شود دست به رفتار هیجانی زده و اقدام به فروش سهم های خود، کمتر از ارزش واقعی آن کنند.

در این راستا تحلیلگران معتقدند سهامداران و مخصوصا تازه ورودها فعلا نه سهم بخرند و نه سهم بفروشند.

 

 

 

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *