با توجه به روند صعودی قیمت دلار طی دو هفته اخیر، امروز با ریزش قیمت دلار دربازار تا مرز 24 هزار تومان کاهش پیدا کرد.

به گزارش برات نیوز، صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، چهارم اسفندماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۴ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته کاهش ۵۰۰ تومانی داشته است.

با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال به سر می بریم و هرساله دراین هنگام میزان استقبال از خرید و فروش ارز بسیار چشمگیر بود اما فعالان بازار از کاهش میزان تقاضا در این روزها خبر می دهند.

کاهش 500 تومانی نرخ دلار نسبت به روز گذشته

در همین حال صرافی‌های بانک‌ها نیز از صبح امروز،چهارم اسفندماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۴ هزار و ۲۵۰  تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته کاهش ۵۰۰ تومانی داشته است.

همچنین نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز ۲۳ هزار و ۷۷۰ تومان اعلام شده است.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۹ هزار و ۳۰ تومان و نرخ خرید آن ۲۸ هزار و ۴۳۰ تومان اعلام شده است.

منفعت تثبیت نرخ دلار تا 25 هزار تومان

گفتنی است؛ ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.

این درحالی است که برخی از کارشناسان بازار ارز و فعالان دراین بازار اعلام داشتند: تثبیت نرخ دلار در کانال ۲۵ هزارتومان می‌تواند یک شانس برای بازار آزاد در آخرین روزهای آخرین ماه سال باشد.

آن ها بر این باورند که با افزایش نرخ دلار، نوسانات در دیگر ارزها نیز شدت خواهد گرفت و تقاضا برای خرید و فروش این ارزها در روند معاملات بازار دچار اختلال خواهد شد.

پالس های دریافتی مثبت ایران و آمریکا و کاهش نرخ دلار

فعالان حوزه بازار اظهار کرده اند: به نظر می‌رسد پالس‌های مثبت سیاسی که از سوی مقامات ایالات متحده در خصوص برجام و توافق هسته‌ای برای ایران در فضای بین‌المللی صادر شده، تثبیت نرخ ارزهای شاخص همچون دلار در روند معاملات بازار آزاد ارز را برای مدت طولانی‌تری به همراه داشته باشد.

آن ها حتی بر این باورند که واکنش مثبت ایران نیز به این پالس‌ها می‌تواند نرخ دلار را تا حد زیادی کاهشی کند.

عدم استقبال از خرید و فروش ارز در بازار در اسفند ماه جاری

فعالان بازار دلار و ارزهای شاخص همچنین معتقدند: هرساله بازار آزاد ارز در بازه زمانی اسفندماه با حجم قابل توجهی از تقاضا برای خرید ارزهای شاخص همچون دلار و یورو روبرو می‌شد.

بر اساس گفته این فعالان، اما امسال باتوجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان و نزدیک بودن به موج چهارم شیوع این بیماری درکشور، تقاضا برای خرید ارز مسافرتی به شدت کاهش یافته و تقاضای قابل توجهی در مقایسه با سال‌های گذشته وجود ندارد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *