1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. ساخت 200 هزار واحد مسکونی برای مستضعفان
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

ساخت 200 هزار واحد مسکونی برای مستضعفان

ساخت 200 هزار واحد مسکونی

مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان بسیج مستضعفین در زمینه محرومیت زدایی دهک‌های 1 تا 3 برگزار شد. بر این اساس ساخت 200 هزار واحد مسکونی تا پایان سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش برات‌ نیوز، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، در ابتدای این مراسم با بیان این نکته که تولید مسکن بزرگ‌ترین دغدغه وزارت راه و شهرسازی در کشور است، اعلام کرد: برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است به تامین مسکن دهک‌های درآمدی  3 گانه ابتدایی در قالب طرح اقدام ملی مسکن منجر شود.این طرح با کمک سازمان بسیج مستضعفین و سایر نهادهای حمایت از محرومان در سطح کشور انجام خواهد گرفت.

وی همچنین از حضور سازمان بسیج مستضعفین در عملیات ساخت مسکن استقبال و بیان کرد: در طرح ملی مسکن، ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد. ساخت 200 هزار واحد مسکونی از این 400 هزار واحد، با اقساط بلندمدت در راستای محرومیت زدایی از دهک‌های سه‌گانه به خانوارهای کم درآمد اختصاص یافته است.

بیشتر بخوانید: مستاجران وام 50 میلیونی می گیرند

محمودزاده، در بیان نقش نهادهای فعال در زمینه محرومیت زدایی، گفت:  قرار است این طرح با مشارکت تمامی دستگاه‌های حمایتی شامل سازمان بسیج مستضعفین، کمیته امداد و بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام و سازمان اوقاف جهت تامین مسکن دهک‌های اول تا سوم اجرایی شود.

محمودزاده همچنین افزود: سازمان بسیج مستضعفین در ساخت این واحدها نقش ویژه‌ای دارد. با توجه به امکانات اجرایی، مقرر شد ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور شناسایی شود تا در نهایت این واحدها به متقاضیان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد تحویل داده شود.

وی در پایان سخنانش ضمن تاکید بر تسریع روند ساخت واحدهای مسکونی این طرح، گفت: سعی خواهیم کرد که این واحد‌ها را با کمترین آورده به گروه دهک‌های اول تا سوم تحویل دهیم.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست