اینفراود «Infraud»، یک حلقه انجام جرائم سایبری بود که در سر تا سر جهان گستردگی داشت و ریشه‌های اصلی که این مجموعه را هدایت می‌کردند، در آمریکا مستقر بودند. ارتباط سازمان جرائم سایبری اینفراود با موارد متعددی از جنایت‌هایی که در نقاط مختلف جهان به وقوع پیوسته است، نشان می‌دهد که این سازمان یکی از بزرگترین مجریان جرائم آنلاین در چند سال اخیر بوده‌است.

سازمان جرائم سایبری اینفراود ، یکی از بزرگترین باندهای تبهکاری این سال‌ها
اینفراود، یکی از بزرگترین سازمان‌های تبهکاری اینترنتی شناسایی شده در سال‌های اخیر است که در زمینه سرقت، جعل و قاچاق مواد مخدر فعالیت گسترده‌ای داشته‌است.

به گزارش برات نیوز، دپارتمان رسمی اجرای عدالت در آمریکا در حال حاضر ۳۶ نفر از اعضای بلندپایه این سازمان را شناسایی کرده‌است. این مجموعه از افراد در جمع‌آوری و سرقت جریان اطلاعات مالی تبحر داشتند و تا زمان دستگیری در سال ۲۰۱۷، اطلاعات بیش از ۴ میلیون کارت اعتباری را استخراج کرده‌بودند و علاوه بر آن در زمینه جعل هویت و قاچاق مواد مخدر نیز فعالیت‌ داشتند. در مجموع، افراد این سازمان از طریق ارتکاب به جرائم اینترنتی در زمینه‌های مختلف، دارایی به ارزش ۵۳۰ میلیون دلار کسب کرده‌بودند.

سرانجام پس از سه سال از دست‌گیری ۱۳ نفر از اعضای اصلی این سازمان جرائم سایبری ، یکی دیگر از اعضای کلیدی آن‌ها روانه زندان می‌شود. والریان چیوچی، که در زمینه بدافزار نویسی سابقه بلندبالایی دارد، با قبول اتهام خود مبنی بر همکاری با سازمان اینفراود در زمینه تولید و استفاده از بدافزارهایی به‌نام FastPOS برای استخراج اطلاعات بانکی افراد و مشارکت با این مجموعه در سرقت حجم عظیمی از اطلاعات‌، در دادگاهی که در روز یازدهم دسامبر برگزار می‌شود؛ محکوم به حبس خواهد شد.

سرقت اطلاعات بانکی در سازمان جرائم سایبری اینفراود
اطلاعات بانکی بیش از ۴ میلیون کارت اعتباری، توسط اعضای اینفراود با استفاده از بدافزاری به نام FastPOS به سرقت رفته‌است.

سرگئی مدودف، یکی از پایه‌گذاران و گردانندگان این تشکیلات جرائم سایبری نیز در بیست و ششم ژوئیه اتهام خود را پذیرفته بود.

اقرار این بد افزار نویس، یک نقطه کلیدی در روند پرونده سازمان جرائم سایبری اینفراود است

سازمان جرائم سایبری اینفراود در سال ۲۰۱۰ شکل گرفت و از همان ابتدا به یکی از بزرگترین مراکز جعل یا سرقت اطلاعات بانکی تبدیل شد. ساختار این مجموعه بسیار پیچیده بود و همانند یک فروشگاه اینترنتی بزرگ اعضایی در بخش‌های مختلف مانند فروش خودکار، غربال‌گری مشتریان و حتی سرویس خدمات مشتریان برای کامل کردن خدمات؛ در آن گردآوری شده‌بود. تا تاریخ مارس ۲۰۱۷، دپارتمان رسمی اجرای عدالت در آمریکا تعداد اعضای ثابت این سازمان را در حدود ۱۱ هزار نفر برشمرده‌است.

چیوچی تنها یکی از اعضای اصلی این مجموعه تبهکاری است و با محاکمه او، روند پی‌گیری پرونده هم‌چنان ادامه خواهد داشت. تا به حال اکثر افراد مرتبط با این پرونده که ساکن ایالات متحده آمریکا بوده‌اند، دست‌گیر شده‌اند. اما تعداد زیادی از متهمان این پرونده مانند سویتوسالاو بوندارنکو اوکراینی «Svyatoslav Bondarenko»، که بنیان‌گذار و هسته اصلی این مجموعه محسوب می‌شود، فراری هستند.

با این حال اقرار این بدافزار نویس به مشارکت در کلاه‌برداری‌های این سازمان و همکاری او با پلیس فدرال آمریکا، یک نقطه کلیدی در روند پیش‌برد این پرونده محسوب می‌شود و کمک خواهد کرد که سایر متهمان هم مشارکت خود با این سازمان را بپذیرند.

شناسایی سازمان جرائم سایبری اینفراود، نشانه گستردگی جرائم آنلاین
شناسایی تشکیلاتی با این سطح از پیچیدگی در زمینه تبهکاری آنلاین، نشانه از گستردگی این نوع از جرائم در دنیای امروز دارد

کشف چنین تشکیلات گسترده‌ای نشان می‌دهد که میزان ارتکاب به جرائم سایبری در سال‌های اخیر به چه میزان افزایش داشته‌است و با ورود دیگر سازمان‌های تبهکاری در این زمینه، جرائم سایبری هر روز بیشتر از قبل شکل سازمان‌یافته و پیچیده‌تری به خود می‌گیرد. در نتیجه در سراسر جهان باید توجه بیشتری به جرائم دیچیتال شود و حساسیت‌ها نسبت به آن افزایش یابد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *