اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

مجلس یازدهم به ساماندهی بازار خودرو خواهد پرداخت

ساماندهی بازار خودرو

حجت الله فیروزی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در کمیسیون صنایع طرح جدیدی در حال تدوین است که حاصل تلاش‌های زیاد و مذاکراتی‌ست که با کل حلقه صنعت تولید خودرو از ابتدا تا انتها انجام شده است. این مذاکرات میان قطعه سازان و تولیدکنندگان خودرو، همچنین پخش خدمات پس از فروش و کیفیت صورت گرفته‌اند. در همین زمینه گفت‌وگوهایی نیز با افرادی که در این حلقه تأثیرگذار هستند انجام شده است و امید داریم تا این طرح به زودی در کمیسیون به تصویب برسد. پس از تصویب باید منتظر ورود این طرح به صحن علنی مجلس و نهایی شدن آن باشیم. با نهایی شدن آن می‌توانیم شاهد ساماندهی بازار خودرو باشیم.

وی در ادامه سخنان خود افزود: عنوان طرح مذکور، ساماندهی بازار خودرو است. این طرح به‌طوری برنامه‌ریزی شده که جامع باشد و ما قصد نداریم کار عجولانه‌ و احساسی انجام دهیم. لذا تلاش داریم تا نظرات کل زنجیره خودرو از تولید تا مصرف را در آن لحاظ کنیم. به این طریق، هم منافع مردم و هم منافع خودروسازان و قطعه سازان تامین خواهد شد و به آن‌ها انگیزه داده می‌شود که خودروی باکیفیت ارائه کنند.

بیشتر بخوانید: قیمت پراید ۹۳ میلیون تومان شد

فیروزی همچنین ادامه داد: احتمالا این طرح تا یک ماه آینده در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد. معتقدیم که تصویب این طرح می‌تواند موثر و گره‌گشا باشد. همچنین طرح دیگری با عنوان مشابه در مجلس دهم نیز به تصویب رسیده بود که البته مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته و ما قصد داریم از نقاط قوت آن طرح نیز استفاده کنیم تا بتوانیم طرح کاملتری را ارائه کنیم.

سخنگوی کمیسیون صنایع همچنین ادامه داد: برای تدوین این طرح با افراد مختلفی که در زنجیره خودرو هستند صحبت شده است. مردم از کیفیت، قیمت، شیوه عرضه و خدمات پس از فروش ناراضی هستند. از رطفی دیگر تولیدکننده نیز  ناراضی‌ست و از قیمتی که شورای رقابت تعیین می‌کند شکایت دارد. در میان این اعتراضات، شاهد اعتراض قطعه‌سازان نیز هستیم؛ چراکه هزینه مواد اولیه و دستمزد به روز پرداخت می‌شود، ولی آن‌ها مبالغ خود را از خودروساز به صورت زمان‌دار دریافت می‌کنند. در نتیجه، در زنجیره خودرو هیچ‌کس راضی نیست.این مسائل سبب می‌شوند تا ما تلاش کنیم بررسی دقیق و کارشناسانه داشته باشیم تا نهایتا نسخه‌ای که تهیه می‌شود نگرانی همه را برطرف کند و مشکلات را به حداقل برساند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید