اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

استعلام آنلاین ضمانت‌نامه‌های بانکی در ستاد

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) قابلیت استعلام سیستمی و برخط ضمانت‌نامه‌های بانکی را فعال کرد.

به گزارش برات نیوز، سامانه تدارکات الکترونیکی دولت پس از برقراری ارتباط با سامانه پیام‌رسان مالی الکترونیکی (سپام) بانک مرکزی، قابلیت استعلام سیستمی و برخط ضمانت‌نامه‌های بانکی را فراهم کرد. این سامانه در راستای تسهیل و تسریع رویه‌های معاملات دولتی ایجاد شده است.

با کمک این سامانه تمامی مراحل معامله، شامل ثبت درخواست تا تبادل وجه به صورت غیر متمرکز و از طریق یک سیستم یکپارچه و استاندارد منطبق با کلیه قوانین و مصوبات توسط دستگاه‌ها صورت خواهد گرفت.

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت
اطلاعیه مربوط به استعلام آنلاین ضمانت نامه های بانکی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

 

فایده به کارگیری چنین قابلیتی، بی‌نیازی دستگاه‌ها از استعلام آفلاین از نهادهای ذی‌ربط است و بدین ترتیب هنگام بازگشایی تضامین در زیرسامانه‌های مزایده و مناقصه و هنگام بررسی تضمین‌های خدمات مشاوره در زیرسامانه خرید جزئی و متوسط به استعلام صورت ضمانت‌نامه به‌ شکل سیستمی و برخط انجام می‌پذیرد و اطلاعات و مشخصات آن به صورت کامل تطبیق داده می‌شود. از در نتیجه برای استعلام ضمانت‌نامه‌های دریافتی نیازی به مکاتبه با بانک‌ها و موسسات مالی واعتباری نخواهد بود.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی طی نامه‌ای به اطلاع کلیه دستگاه‌های اجرایی رسانده است ستاد از این پس قابلیت استعلام سیستمی و برخط ضمانت‌نامه‌های بانکی را ارائه می‌کند. لازم به ذکر است ثبت و پیگیری سیستمی درخواست‌ها از جمله امکانات اخیری بود که سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) برای بخش خصوصی و دولتی فراهم کرده بود.

طبق مصوبه هیات وزیران کلیه دستگاه‌های اجرایی موظفند با رعایت مقررات مربوط کلیه مراحل مناقصه و مزایده را از طریق ستاد به انجام برسانند. دستگاه‌های اجرایی باید با اعلام مدیریت سامانه تدارکات الکترونیکی دولت نسبت به ثبت‌نام در این سامانه اقدام کرده و با استفاده از امضای الکترونیکی امور مربوطه را پیگیری کنند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید