اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

سامانه تشخیص خانه‌های خالی راه‌اندازی شد

سامانه تشخیص خانه‌ های خالی

معاون اول رئیس جمهور، اسحاق جهانگیری به وزرای راه و شهرسازی و اقتصاد، طرح واگذاری سامانه تشخیص خانه های خالی را به سازمان امور مالیاتی را ابلاغ کرد. به گزارش برات ‌نیوز ، اسحاق جهانگیری دستور واگذاری تهیه اطلاعات سامانه املاک و اسکان موضوع تبصره ۴ ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم به سازمان مالیاتی را ابلاغ کرد. پیش از این راه‌اندازی سامانه تشخیص خانه های خالی ، بر عهده وزارت راه و شهرسازی بود.

طبق ابلاغیه‌ای که در این خصوص در هیئت وزیران به تصویب رسیده است، سازمان امور مالیاتی موظف شده تا اطلاعات مربوط به خانه‌های خالی را از محل پایگاه اطلاعات هویتی ایرانیان، در سامانه تشخیص خانه‌های خالی قرار بارگذاری کند.

پیش از این وزارت راه و شهرسازی موظف بود تا این اطلاعات را بارگذاری کند، اما به‌دلیل عدم همکاری دستگاه‌های دیگر با این وزارتخانه، مقامات ارشد راه و شهرسازی بارها درخواست اصلاح قانون مذکور را مطرح کرده و تقاضای الزام سایر دستگاه‌ها مبنی‌بر واگذاری اطلاعاتی که در دست دارند، به وزارت راه و شهرسازی بودند. 

موضوع مسکن همیشه بحث برانگیز بوده است. موضوع خانه دار شدن جوانان هم به اهمیت این موضوع اضافه کرده است. به همین دلیل طرح های مختلفی پیشنهاد می‌شود. یکی از این طرح‌ها، طرح پیش فروش متری مسکن است. اقدامی که در تمام دنیا شبیه به آن اجرایی شده و یکی از شیوه های سودمند در راستای ایجاد تعادل منطقی در حوزه مسکن است. به گفته یک نماینده مجلس، یکی از بهترین اقداماتی که می تواند از سوی بورس کالا به عنوان یکی از ارکان بازار سرمایه اجرایی شود، طرح پیش فروش متری مسکن با همکاری وزارت راه و شهرسازی است که با اجرای این طرح، منابع اندک به بخش تولید و ساخت و ساز مسکن هدایت خواهد شد و از طرف دیگر می توانیم سرمایه گذاران را برای اجرای عملیات اقتصادی در حوزه مسکن تشویق کنیم.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید