اخبار اقتصادیبانک و بیمه

اولین سامانه مبادلات اعتباری راه‌اندازی شد

سککوک

سامانه کشوری کسب‌و‌کار به کسب‌وکار موسوم به «سککوک» اولین سامانه مبادلات اعتباری در ایران است که به منظور حمایت از تولید و تسهیل تعاملات تجاری داخلی و بین‌المللی طراحی شده است.

به گزارش برات نیوز، مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه اجرایی شدن پروژه «سککوک» این بانک موجب ایجاد تحول در بخش اعتباری سیستم بانکداری کشورمی‌شود گفت: سککوک خدمت نوینی از بانک ملی ایران است که هدف آن ایجاد یک اکوسیستم جامع کسب‌و‌کار در زنجیره تامین از تولید تا مصرف برای کسب‌و‌کارهای کشور است.

وی که در نشستی با دست‌اندرکاران سککوک، آخرین وضعیت سامانه مبادلات اعتباری را بررسی می‌کرد، افزود: این سامانه با ویژگی‌های منحصر به فردی شامل سادگی عمل و هزینه کم در راستای اجرای سیاست‌های توسعه اقتصادی کشور طراحی شده است. به گفته وی، بانک ملی ایران سه سال روی این پروژه منحصر به فرد کار مطالعاتی و تحقیقاتی انجام داده و عالی‌ترین سطوح مدیریتی کشور مساعدت‌های فراوانی با آن داشته‌اند. مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه برای اخذ مجوزهای مورد نیاز در سککوک از جمله امضای دیجیتال، سفته، برات، تمبر الکترونیکی و… با چند وزارتخانه همکاری‌های نزدیکی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: ارکان وزارت امور اقتصادی و دارایی و به ویژه شخص وزیر اقتصاد از لحظه نخست تا کنون پشتیبان و حامی این پروژه مهم بوده‌اند و این قابل تقدیر است.

حسین‌زاده با اعلام این خبر که «سککوک» در مراحل پایانی عملیات طراحی است، ادامه داد: با اجرایی شدن آن در سال جهش تولید، به زودی شاهد تحولی شگرف در بخش اعتباری سیستم بانکداری کشور خواهیم بود. مدیرعامل بانک ملی ایران با تاکید بر اینکه سککوک سامانه‌ای کاملا غیرحضوری است، اظهار کرد: ما قصد داریم مانند تجربه موفق پذیره‌نویسی غیرحضوری ETF، پروژه‌های بزرگ دیگر را هم به‌صورت غیرحضوری طراحی کنیم تا مردم بتوانند به‌راحتی از محل کار یا منزل به امور خود بپردازند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید