دادستان انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور نسبت به سوء استفاده برخی افراد از طریق ایجاد سایت ‌های جعلی اخذ مالیات برای دستیابی به اطلاعات کارت‌های بانکی مودیان، هشدار داد

به گزارش برات نیوز، عباس بهزاد، با اشاره به سوء استفاده برخی افراد از طریق ایجاد سایت‌های جعلی اخذ مالیات برای دستیابی به اطلاعات کارت‌های بانکی مودیان گفت: مودیان مالیاتی مراقب شگرد این کلاهبرداران در فضای مجازی باشند.

به گفته بهزاد، هر گونه واریز مالیات از طریق شیوه‌هایی به جز دستگاه‌های کارتخوان بانکی مستقر در ادارات مالیاتی و درگاه‌های الکترونیکی اینترنتی سازمان امور مالیاتی یا مراجعه به شعب بانک‌ها، غیرقانونی بوده و حاکی از شگردهای کلاهبرداری است.

وی  افزود: اخیرا مشاهده شده برخی از این جرایم در فضای مجازی توسط ثبت کنندگان آگهی در سایت‌های همچون دیوار و غیره، تحت عنوان اخذ مالیات انجام می گیرد.

به گونه‌ای که این آگهی‌ها، مودیان مالیاتی را به سایت های جعلی پرداخت مالیات هدایت کرده و در نهایت، اطلاعات کارت های بانکی آنها مورد سوء‌استفاده قرار می‌گیرد.


وی تاکید کرد: هر گونه واریز مالیات از طریق شیوه هایی به جز دستگاه های کارتخوان بانکی مستقر در ادارات مالیاتی و درگاه‌های الکترونیکی اینترنتی سازمان ( tax.gov.ir ) یا مراجعه به شعب بانک‌ها، غیرقانونی بوده و حاکی از شگردهای کلاهبرداری است.

گفتنی است همه‌گیری ویروس کرونا باعث شده تا افراد مجبور به استفاده بیشتر از فضای مجازی شوند.

مردم جهان به این نتیجه رسیده‌اند که می‌توانند به جای مراجعات بیهوده یکسری اقداماتشان را در اینترنت انجام دهند تا از روبرو شدن با افراد در جامعه جلوگیری شود.

حضور گسترده افراد در فضای مجازی که به راحتی می‌تواند بدون بدون شناسایی و پنهانی باشد، باعث شده تا فعالیتهای سایبری خلافکاران و به اصطلاح سارقان سایبری امری شایع شود.

کارشناسان هشدار داده‌اند که این برهه بیشتر از هر زمان دیگری افراد باید مراقب خریدهای اینترنتی و امنیت حساب‌های بانکی‌شان باشند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *