ایرانمنتخب سردبیر

افزایش تعداد ستاره کیفی خودروهای داخلی

ستاره کیفی خودرو

درحالی که قیمت خودروهای تولید داخل همچنان رو به افزایش است و مصرف کنندگان بر این باورند که این خودروها نسبت به قیمتشان کیفیت مناسب را ندارند اداره کل صنایع حمل و نقل وزارت صمت از بهبود اوضاع کیفی خودروها خبر می دهد .

به گزارش برات نیوز ؛ در گزارش این اداره آمده است که بر اساس آخرین ارزیابی های صورت گرفته در خردادماه جاری در گروه خودروهای سواری داخلی، دو خودرو پنج ستاره کیفی، ۱۰ خودرو چهار ستاره کیفی، ۲۰ خودرو سه ستاره کیفی و شش خودرو دو ستاره کیفی را توانسته‌اند کسب کنند.

اداره کل صنایع حمل و نقل وزارت صمت بر این باور است که بر اساس این گزارش اوضاع کیفی خودروها بهتر شده است.

در این گزارش به بررسی وضعیت کیفی برخی خودروهای داخلی پرداخته شده که تنها دو خودرو نیومزدا ۳ بهمن موتور در سطح قیمتی یک و پژو  ۲۰۰۸ ایران‌خودو در سطح قیمتی دو موفق به کسب پنج ستاره از پنج ستاره کیفی شده‌اند.

همچنین در گروه خودروهای سواری در سطح قیمتی یک، تیگو ۷ نیز سه ستاره از پنج ستاره کیفی را به خود اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید: «کوییک» تغییر نام می‌دهد ؟

در این گزارش آمده است که در سطح قیمتی دو، هایما s۷ اتوماتیک چهار ستاره کیفی کسب کرده و پس از آن هایما S۵ اتوماتیک، تیگو ۵، جک S۵، جک S۳ و SWM G۰۱ شرکت سیف‌خودرو، سه ستاره کیفی را به خود اختصاص داده‌اند. 

در گروه خودروهای سواری در سطح قیمتی سه، خودروهای B۳۰  بهمن‌موتور و آریزو ۵ مدیران خودرو نیز به ترتیب چهار و سه ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

 اما در سطح قیمتی چهار نیز خودروهای پژوهای ۲۰۷ دنده‌ای، ۲۰۷ اتوماتیک و ۲۰۷ اتوماتیک صندوق‌دار، تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک، دنا پلاس، پارس تندر، برلیانس H۲۳۰ و رنو ساندرو اتوماتیک پارس خودرو که از دسته آخرین خودروهای ناقص این گروه بوده که تکمیل شده‌اند، موفق به اخذ چهار ستاره کیفی از پنج ستاره در این ارزیابی شده‌اند.

همچنین در همین گروه قیمتی خودروهای رانا، پژو ۲۰۶ صندوق‌دار و بدون صندوق، دنا، پژو پارس اتوماتیک، سورن، پژو پارس چندین استان و صنایع خودروسازی فردا، کوییک سایپا و سمند، سه ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

 گروه قیمتی چهار پژو ۴۰۵ خراسان، ساینا، تیبا و تیبا ۲ هریک دو ستاره کیفی را به خود اختصاص داده‌اند.

بیشتر بخوانید: خودروهای ارزان قیمت در راهند

در گروه خودروهای سواری در سطح قیمتی پنجم نیز، سایپا  X۱۳۱ در هردو شرکت سایپا و پارس‌خودرو تنها دو ستاره از پنج ستاره کیفی را توانسته‌اند کسب کنند.

گفتنی است در مدل ارزیابی کیفی خودروهای داخلی، این محصولات بسته به کیفیت خود یک تا پنج ستاره دریافت می‌کنند. یک ستاره پایین‌ترین و پنج ستاره بالاترین سطح کیفی را نشان می‌دهد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید