ویروس نهان اصلاح شده در حال آزمایش توسط دانشمندان است چون دانشمندان مدتهاست که با استفاده از ویروس‌ها برای مقابله به جنگ سرطان رفته‌اند.

به گزارش برات نیوز، هنگامی که سیستم ایمنی بدن شما به سرعت تهدیدهای قابل درک را خنثی می‌کند، برای سرطان ‌های متاستاتیک (یعنی سرطان‌هایی که از سایت اصلی گسترش یافته‌اند) به خوبی کار نخواهد کرد.

با این حال، ممکن است یک راه حل وجود داشته باشد.

تیمی از محققان Case Western Reserve و Emory ویرایش آدنوویروس انسانی را برای ایجاد سلاحی «نهان» در برابر سرطان ‌های متاستاتیک ایجاد کرده‌اند.

جهش‌های کلیدی و تغییرات پروتئینی احتمال غیرفعال سازی ویروس توسط سیستم ایمنی بدن، به دام انداختن آن در کبد یا ایجاد واکنش التهابی خطرناک را کاهش می‌دهد.

ویروس سرطان
ویروس سرطان

این روش نه تنها ایمن‌تر است، بلکه پزشکان را مجبور می‌کند ویروس‌ها را مستقیماً به نقاط تومور برسانند تا بتوانند مواردی بیش از تومور اصلی را درمان کنند.

این روش همچنین می‌تواند برای انواع مختلف سرطان مورد استفاده مجدد قرار گیرد و حتی شامل ژن‌ها و پروتئین‌هایی است که ایمنی سرطان را تقویت می‌کنند.

کار هنوز زود است و درمان قطعی نیست.

آزمایشات باعث از بین رفتن تومور در بعضی از موش‌های دارای سلول‌های سرطانی ریه انسانی که درون آنها بود، شد، اما به نظر می‌رسد تنها ۳۵ درصد آنها، فاقد تومور باشند.

مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا برنامه‌های عملی وجود داشته باشند، به شرطی که این روند به جلو حرکت کند.

حتی در این صورت، این به آینده‌ای اشاره می‌کند که پزشکان حداقل می‌توانند سرطان‌های مرحله آخر را کند کرده و برای بیماران وقت با ارزشی را خریداری کنند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *