ایرانمنتخب سردبیرویدئو

سرعت فراتر از انتظار تویوتا سوپرا

تویوتا سوپرا

واقعا نهایت سرعت تویوتا سوپرا چقدر است؟ اگر سرعتی را که این خودروساز ژاپنی گفته است باور می‌کنید، پس باید انتظار داشته باشید که سوپرا نهایتا می‌تواند 249 کیلومتر بر ساعت سرعت داشته باشد، یعنی آخرین سرعتی که صفحه آمپر الکترونیکی نشان می‌دهد. با برات نیوز همراه باشید.

اما، بارها شده که تویوتا سوپرا به سرعت‌هایی رسیده است که در دیتاشیت‌ها اصلا حرفی از آنها نیامده. در یکی از این تست‌ها که در یکی از اتوبان‌های بدون محدودیت سرعت آلمان انجام شده، سوپرا به سرعت 262 کیلومتر بر ساعت می‌رسد، البته اگر به GPS داخل خودرو اعتماد می‌کنید.

تویوتا سوپرا

این ویدئو توسط Cars on Autobahn در یوتیوب منتشر شده که می‌توانید در ادامه این مطلب آن را ببینید. از خوبی‌های این ویدئو اینکه، سرعتی که GPS نشان می‌دهد در زاویه دید راننده قرار دارد و همچنان که دارید از تماشای یک سواری با سرعت بالا در جاده‌ لذت می‌برید، سرعت لحظه‌به‌لحظه خوردو را نیز زیر نظر داشته باشید.

این اولین بار نیست که می‌بینیم که تویوتا سوپرا محدودیت سرعتش را رد می‌کند. طی یک سال گذشته، این خودرو در یک تست دیگر نیز به سرعت 263 کیلومتر بر ساعت رسیده است.

محض اطلاع این را هم اضافه ‌کنیم که در هر دو تست از یک مدل تویوتا سوپرا استفاده شده، با قدرت 335 اسب بخار و گشتاور 499 نیوتن متر.

تویوتا سوپرای مدل 2021 (A91) احتمالا اواخر ژوئن یا جولای به بازار عرضه می‌شود. توان مدل 2021 تقویت شده و به عدد 382 اسب بخار رسیده، اما با همان مقدار گشتاور، یعنی 499 نیوتن متر. با نگاه به این اعداد می‌شود چنین انتظار داشت که سوپرای مدل 2021 حتی به سرعتی فراتر از سرعتی که در ویدئو می‌بینید، برسد.

و در انتها این را هم اضافه کنیم که تویوتا قصد دارد برای آن دسته از عشق‌ماشین‌هایی که قصد پرداخت هزینه‌ی زیاد را ندارند، یک مدل اقتصادی از این خودرو را به بازار عرضه کند. این مدل مجهز به یک موتور چهارسیلندر 2 لیتری است.

 

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید