اقتصاد

سرمایه گذاری ۱۰ میلیون دلاری آمازون برای نگهداری جنگل ها و حذف گازهای گلخانه ای

شرکت آمازون در تلاش است تا با سرمایه‌گذاری بخشی از درآمد خود، به حفاظت از محیط زیست و حذف گازهای گلخانه‌ای از اتمسفر بپردازد. در ادامه با برات نیوز همراه باشید تا بیشتر درمورد سرمایه گذاری آمازون برای نگهداری جنگل ها بخوانیم.

به‌منظور حفظ جنگل‌های شمال آمریکا، شرکت آمازون (Amazon) کمک ۱۰ میلیون دلاری ارائه داده است و بنا بر تعهد خود قصد دارد تا سال ۲۰۴۰، این جنگل‌ها را از وجود گازهای گلخانه‌ای در امان نگه دارد.

این اولین سرمایه گذاری آمازون برای نگهداری جنگل ها و تغییرات آب و هوای جهانی است. هدف از این کار آمازون، بازگرداندن و محافظت از جنگل‌ها، تالاب‌‌ها و باتلاق‌های سراسر جهان است و قصد دارند تا گاز‌های گلخانه‌ای را از اتمسفر حذف کنند.

این کمک چند میلیون دلاری، برای دو بخش مورد استفاده قرار خواهد گرفت؛ یکی برای American Forest Foundation و دیگری برای Vermont Land Trust. هدف از کمک به این دو موسسه، ایجاد یک بازار اعتباری گازهای گلخانه‌ای است که سعی دارد جلوی نابودی جنگل‌ها به‌دلیل گازهای سمی را بگیرد. اعتبار گازهای گلخانه‌ای به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا تولید گازهای گلخانه‌ای خود را با همکاری شرکت‌هایی که هدف‌شان از بین بردن گازهای گلخانه‌ای است، به‌کلی خنثی کنند.

این کمک هزینه، آمازون را به بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار این برنامه‌ها تبدیل می‌کند. بنا به گفته آمازون، این برنامه باعث خواهد شد تا سال ۲۰۳۱ شاهد حذف ۱۸ میلیون تن دی‌اکسید کربن گازهای گلخانه‌ای از اتمسفر باشیم. این میزان گاز گلخانه‌ای، معادل است با ۴۶ میلیارد مایل رانندگی یک ماشین سواری.

منبع: CNBC

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید