اخبار اقتصادیبورسمنتخب سردبیر

سرمایه‌گذاری در صندوق ETF تسهیل می‌شود

صندوق ETF

صندوق ETF که ساختاری شبیه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک دارند این روزها بازار داغی پیدا کرده اند. صندوق هایی که با رونق گرفتن بازار سهام، تنورشان داغ شده و به میدان آمده اند. با داغ شدن بازار ETF، مقررات جدیدی هم برای سرمایه گذاری در این صندوق ها از سوی وزارت اقتصاد و دارایی تعیین شده است. با برات نیوز همراه باشید.

افزایش قابلیت نقدشوندگی صندوق های سرمایه گذاری و کاهش محدودیت معاملاتی شدن صندوق‌های ETF از دو ماه به یک ماه از جمله این قوانین جدید برای این صندوق ها است. قرار بر این است که با ضوابط تعیین شده جدید امکان معاملاتی شدن واحدها، بعد از اتمام تاریخ پذیره نویسی به یک ماه کاهش یابد.

ظاهرا این تصمیم هم بر این مبنا گرفته شده که کمی از سرگردانی و دغدغه های مالی کسانی که در این صندوق ها سرمایه‌گذاری می کنند کاهش یابد چون قابل معامله شدن واحدها پس از دوماه سرمایه گذاران را نگران آینده پولشان می کرد برای همین کمتر به خرید در این بازار رغبت داشتند.

حال که قرار است سرمایه های مردم به سمت بازار بورس هدایت شود رفع مشکلات و نواقص موجود یکی از بهترین راه‌کارها برای تشویق و ترغیب مردم به سرمایه گذاری در این نوع صندوق ها است. این کار هم با موافقت شورای عالی بورس اجرایی می شود و مردم نگرانی کمتری برای سود سرمایه خود خواهند داشت.

با توجه به اینکه روند دریافت کد بورسی تسریع شده است کاهش زمان معاملاتی شدن واحدهای صندوق ETF قابلیت اجرایی شدن پیدا کرد و سرمایه‌گذاران می‌توانند با دغدغه کمتری برای خرید به این بازار ورود کنند.

در صورتی که شورای عالی بورس با این پیشنهاد موافقت کند، سرمایه گذاری ها در این صندوق ها بیشتر می شود و نقدینگی مردم به این سمت هدایت خواهد شد. اتفاقی که هم به نفع دولت و هم به نفع سرمایه‌گذاران است. کسانیکه به امید کسب سود به بازار سهام وارد می‌شوند تا درآمد خود را بیشتر کنند و بتوانند سرمایه بیشتری پس‌انداز کنند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید