اخبار اقتصادیبانک و بیمهمنتخب سردبیر

سیستان‌وبلوچستان در تخصیص حجم سرمایه‌گذاری خارجی مصوب اول شد

سرمایه ‌گذاری خارجی

استان سیستان و بلوچستان بیش از 70 درصد حجم سرمایه ‌گذاری خارجی مصوب را از آن خود کرد. آماری که سیستان و بلوچستان را از دیگر استان‌ها پیش انداخت. تهران، البرز، اصفهان و کردستان هم در رتبه‌های بعدی قرار دارند. با برات نیوز همراه باشید.

بر اساس آمارهای اعلام شده بیشترین سرمایه ‌گذاری خارجی بر اساس حجم در پنج استان سیستان و بلوچستان، تهران، البرز، اصفهان و کردستان صورت گرفته که سهم این پنج استان به ترتیب به ترتیب ۷۸،‌ ۸، ۶،‌ ۳ و ۳ درصد بوده است.

آمار سرمایه‌گذاری‌های خارجی مصوب تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه‌گذاری خارجی نشان می‌دهد که در فروردین ماه امسال سیستان و بلوچستان بیش از 70 درصد حجم سرمایه‌گذاری خارجی مصوب را به خود اختصاص داده که بیشترین حجم این سرمایه‌گذاری است.

بر اساس این آمار در فروردین ماه سال جاری در بخش صنعت، معدن و تجارت در ایران تعداد ۱۸ مورد طرح با ارزش ۴۱۷.۴ میلیون دلار با مشارکت سرمایه گذار خارجی صورت گرفته است.

آلمان ۷۶ درصد،‌ اتریش و امارات هر کدام ۷ درصد،‌ چین ۳ درصد و ایتالیا ۲ درصد از حجم سرمایه‌گذاری خارجی را انجام دادند که بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خارجی است.

از بین ۱۸ شرکت ثبت شده نیز ۶ شرکت با ۱۰۰ درصد سهامدار خارجی و ۹ شرکت به صورت مشارکتی با شرکای داخل و ۳مورد بصورت مشارکت مدنی، بیع متقابل و BOT است.

بر اساس این گزارش سهم صنعت از این طرح‌ها ۷۸ درصد و سهم تجارت و معدن هر کدام ۱۱ درصد از لحاظ تعداد است، به‌طوری‌که ۱۴ طرح به ارزش ۴۱۶.۲ میلیون دلار در بخش صنعت،‌ دو طرح به ارزش ۶۸۰ هزار دلار در بخش معدن و دو طرح به ارزش ۵۰۰ هزار دلار در بخش تجارت با مشارکت سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته است.

همچنین سرمایه گذاری در حوزه تجارت شامل طرح ایجاد نرم افزار روابط بین کارفرما و پیمانکار و تولید لباس بوده و بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خارجی در این بازه زمانی در گروه‌های ساخت مواد و محصولات شیمیایی و ساخت کک، فراورده‌های حاصل از تصفیه تفت و سوخت‌های هسته‌ای صورت گرفته است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید