ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

سرمایه ‌گذاری روی آلت ‌کوین‌ ها

سرمایه ‌گذاری روی آلت ‌کوین‌

۶۰ درصد از خریداران رمزارزها کار خود را با بیت ‌کوین آغاز کردند و فقط ۲۴ درصد روی این رمزارز به صورت دائم کار کردند. در ۱۳ ماه می موسسه تبدیل رمزارزها در سان فرانسیسکو گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌داد افرادی که روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند، با وجود این که بیت ‌کوین ۶۷ درصد بازار رمزارزها را در اختیار دارد، شروع به سرمایه ‌گذاری روی آلت ‌کوین‌ کرده‌اند. اطلاعات ارائه‌شده توسط کوین‌ بیس (پلتفرمی که امکان معامله ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند) نشان می‌دهد که از افرادی که حداقل پنج ارز رمزدار خریده‌اند، ۶۰ درصد آنها در ابتدا بیت‌ کوین را خریداری می‌کنند اما تنها ۲۴ درصد از آن‌ها به این ارز رمزدار وفادار می‌مانند. با برات نیوز همراه باشید.

۷۵ درصد از خریداران کوین‌بیس درنهایت به جای خرید بیت‌کوین، ارزهای دیجیتال دیگری را خریداری می‌کنند.

سرمایه ‌گذاری روی آلت ‌کوین‌

کوین ‌بیس اخیرا اطلاعات جالبی را پیرامون خرید بیت‌ کوین و سرمایه ‌گذاری روی آلت ‌کوین‌ ارائه کرده‌ است. کمپانی که در سال ۲۰۱۲ آغاز به کارکرده، بزرگ‌ترین کمپانی در زمینه تبدیل رمز ارزها محسوب می‌شود. گزارشی که اخیرا منتشر شده ‌است نشان می‌دهد که خریداران همچنان مایل هستند به جای خرید بیت‌ کوین، پول خود را صرف خرید آلت‌ کوین (رمز ارزها به غیر از بیت ‌کوین) کنند.

در بین خریدارانی که حداقل ۵ خرید انجام داده‌اند، ۶۰ درصد افراد خرید خود را با بیت‌ کوین شروع کرده‌اند ولی تنها ۲۴ درصد آن‌ها روی خرید اولیه خود ثابت می‌مانند. مطابق گزارشات ارائه ‌شده توسط کوین‌ بیس، درنهایت ۷۵ درصد افراد ارزهای دیگری را خریداری کرده‌اند. کوین‌ بیس اعلام کرده ‌است که بیت ‌کوین ارزی است که همچنان بدون چالش و رقیب است. البته مطابق این گزارش گرایشات به سمت دیگر ارزهای دیجیتال به صورت چشم‌گیری در حال افزایش است و میزان معاملات روی این ارزها در حال گسترش است. این امر می‌تواند دلایل مختلفی داشته‌ باشد، یکی از دلایل آن موضوعات روحی و روانی است. زمانی‌که افراد نسبت به سرمایه‌گذاری اولیه خود روی ارز رمزداری مثل بیت‌ کوین احساس خوشبینی داشته ‌باشند، به دنبال ارزهای جایگزینی خواهند رفت که احساس می‌کنند می‌تواند باعث سودآوری بیشتری برایشان بشود. درمقابل، برعکس این موضوع نیز صادق‌است، یعنی هرچه میزان قیمت بیت‌ کوین افت بیشتری داشته‌ باشد، ترس افراد از ضرر و زیان بیشتر افزایش می‌یابد و در نتیجه به دنبال ارزهای جایگزینی خواهند رفت که از ضرردیدن آن‌ها بتواند جلوگیری‌کند.

یک سرمایه‌گذار خرده‌پا ترجیح می‌دهد روی رمز ارزها دیگری (به جز بیت کوین) سرمایه‌گذاری کند.

در سال ۲۰۱۷، کوین‌بیس اعلام‌کرد که شواهد حاکی از آن است که میزان تسلط بیت‌کوین روی رمز ارزها در حال کاهش است اما در سال ۲۰۱۹ مجددا توانسته قدرت تسلط خود را بازیابی‌کند. در بازه‌ای از سال ۲۰۱۷ میزان قدرت بیت‌کوین در بازار به زیر ۴۰ درصد رسید اما در سال ۲۰۱۹ توانست این میزان را تا ۷۲ درصد افزایش‌دهد.

درحال حاضر و در ماه گذشته میزان قدرت آن حدود ۶۵ درصد بوده ‌است. حجم خرید روی کوین‌بیس نشان می‌دهد که تمایل افراد برای معامله رمز ارزها جایگزین بیت‌کوین در حال افزایش است. تحقیقات نشان می‌دهد که تغییرات قیمتی باعث می‌شود تا افراد نسبت به ارزهای غیر از بیت‌کوین تمایل بیشتری داشته‌باشند.

این موضوع ابتدا در سال ۲۰۱۷ مشاهده‌شد اما در سال ۲۰۱۹ این موضوع به صورت گسترده‌تری خودش را نشان داده‌است. امروزه فقط ۶۰ درصد حجم خرید اولیه روی بیت‌کوین است و ۴۰ درصد دیگر، ارزهای دیگری را خریداری می‌کنند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید