همزمان با شیوع کرونا و همه گیری آن ، محدودیت هایی در رفت و آمدها ، ساعت کار کارمندان ،تردد در شهرها و مراجعات حضوری به ادارات تعریف شد تا میزان شیوع بیماری کنترل شود. از آنجا که حضور افراد در تجمعات عامل اصلی انتقال این ویروس منحوس بود ، تدابیری اندیشیده شد تا هر چه بیشتر حضور افراد در جامعه کمتر شود. در این میان به دلیل اینکه بانک ها یکی از آلوده ترین مراکز انتشار ویروس کرونا بودند و در طول روز مراجعات زیادی به این مراکز صورت می‌گرفت بانک مرکزی تصمیم گرفت تا میزان سقف انتقال وجه را به عنوان یکی از راه حل های اساسی بالاتر برده و میزان مراجعات به بانک ها را کاهش دهد، از اینرو مبلغ انتقال وجه از کارت به کارت در خودپردازها به سقف شش میلیون در هر روز افزایش یافت.

همچنین سقف انتقال وجه از پرداخت سازها نیز از یک میلیون تومان به سه میلیون تومان افزایش یافت.

اما دراین میان با توجه به اینکه همیشه بحث حمله هکرها و خطر فیشینگ کاربران را تهدید می کند در انتقال وجه از طریق گوشی تلفن همراه محدودیت هایی اعمال شده تا امنیت حساب کاربران در تبادلات بانکی از طریق گوشی تلفن همراه تامین شود.

البته پس از پایان موج اول شیوع کرونا در اواخر اردیبهشت ماه سقف انتقال وجه کارت به کارت به روال سابق خود بازگشت اما با شروع موج دوم کرونا مجدد در اواسط تیرماه سقف انتقال وجه کارت به کارت برای کاهش مراجعات حضوری افزایش یافت. 

شماره تلفن همراه به نام شخص متقاضی انتقال وجه و مطابقت آن با کد ملی از جمله شرط های اصلی برای انتقال وجه کارت به کارت از طریق اپلیکیشن های پرداخت بانکی بوده و با تایید این موضوع امکان انتقال وجه از طریق گوشی انجام می شود .

با تایید شماره تلفن همراه و تطابق با کد ملی ، متقاضیان انتقال وجه می توانند از طریق تلفن همراه و اپلیکیشن های پرداخت بانکی روزانه سه میلیون تومان منتقل کنند که در البته در برخی از بانک ها این ۳ میلیون تومان از طریق سه مرحله انتقال وجه یک میلیونی در شبانه روز انجام می شود. 

محدودیت انتقال 3 میلیون تومان از طریق اپلیکیشن های پرداخت بانکی در گوشی تلفن همراه به دلیل حفظ امنیت حساب های بانکی کاربران است زیرا در برخی از موارد حساب های کاربران مورد حمله هکرها قرار گرفته اند و مشکلات بسیاری را برای کاربران فراهم کرده اند.

به همین منظور سقف انتقال وجه در اپلیکیشن‌ها و بانک‌های مختلف متغیر است‌؛ به‌گونه‌ای که برخی از بانک‌ها امکان انتقال سقف مجاز وجه (۳ میلیون تومان) از طریق گوشی همراه و اپلیکشین‌های پرداخت بانکی را طی یک مرحله در شبانه روز فراهم می‌کنند اما بانک‌های دیگر، این امکان را طی سه مرحله در یک شبانه روز برای متقاضیان ایجاد می‌کنند. 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *