شاخص کل بورس امروز سه شنبه، هشتم مهرماه ۱۳۹۹ به روند نزولی خود ادامه داد و با حدود ۲۳ هزار واحد افت، به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد سقوط کرد.

به گزارش برات نیوز، شاخص کل بورس امروز سه شنبه، هشتم مهرماه ۱۳۹۹ به روند نزولی خود ادامه داد و به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد سقوط کرد.

به این ترتیب شاخص کل با افت حدود ۳۲ هزار واحدی تا لحظه ارسال این خبر به یک میلیون و ۴۸۴ هزار واحد رسید.

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۹ میلیارد و ۵۸۰ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۸ هزار و ۶۸۳ میلیارد تومان در ۹۸۶ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۲۳ هزار و ۲۸ واحدی، در ارتفاع یک‌ میلیون و ۴۹۲ هزار و ۹۰۱ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، پتروشیمی پارس و پتروشیمی جم با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بیشتر بخوانید: ممنوعیت نوسان گیری در بورس

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۶۰۳۸ واحد، کل (هم‌وزن) ۳۸۶۳واحد، قیمت (هم‌وزن) ۲۵۳۱ واحد، آزاد شناور ۳۶۸۱۱ واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به ترتیب ۲۷۱۵۴ و ۵۰۷۷ واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۳۰۵ میلیون ورقه به‌ارزش ۴ هزار و ۷۸۳ میلیارد تومان در ۷۲۵ هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۰۸ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۴۵۳ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، پلیمر آریا ساسول و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و سرمایه‌گذاری صبا تامین بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

 

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *