بازار معاملات بورس شنبه 17 آبان 99 را با سقوط شاخص کل آغاز کرد. شاخص کل بازار سهام با 18 هزار واحد افت در آغاز معاملات به یک میلیون و 272 هزار و 408 واحد رسید.

به گزارش برات‌نیوز، در ادامه روند معاملات شاخص کل بورس با ۲۸ هزار و ۹۳ واحد کاهش رقم یک میلیون و ۲۶۲ هزار واحدی را ثبت کرد. 

۴۳۱ هزار معامله به ارزش ۳۹ هزار و ۴۴۹ میلیارد ریال در کل روز انجام شد.

بیشتر بخوانید: سبز پوشی بورس با رشد ۲۶ هزار واحدی

شاخص هم‌وزن نیز با تجربه ۱۴۴۸ واحد افت در ارتفاع ۳۷۳ هزار و ۲۰۹ واحد رسید. با ادامه جریان معاملات شاخص کل تا 23 هزار واحد افت کرد و در ارتفاع یک میلیون و ۲۶۷ هزار واحدی ایستاد.

این اتفاق درحالی رخ داده است که در چند روز گذشته، تمامی شاخص‌ها رشد خوبی را تجربه کرده بودند، حالا اما شاخص کل تا کانال یک میلیون 200 هزار واحد سقوط کرده و سبب سرخ‌پوشی بازار بورس شده است.

در ادامه معاملات شاخص هم‌وزن نیز تا بیش از هزار و 800 واحد افت را تجربه کرد و برای شاخص کل فرابورس نیز افت 171 واحدی گزارش شده است.

مثبت و منفی های امروز تالار بورس

در بازار امروز نماد خودرو بیشترین تأثیر مثبت و نمادهای فولاد، فملی، کچاد، شتران، شبندر و اخابر بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص اعمال کردند.

گفتنی است فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گلگهر، معدنی و صنعتی چادرملو، پتروشیمی پارس، پالایش نفت تهران و سرمایه‌ گذاری غدیر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

همچنین پتروشیمی مارون، پلیمر آریاساسول، پتروشیمی زاگرس، سرمایه‌ گذاری مالی سپهر صادرات، سهامی ذوب آهن اصفهان و بانک دی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و صنعتی مینو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *