اخبار اقتصادی

ثبت بزرگترین سقوط ماهانه اقتصاد انگلیس در ماه آوریل

سقوط ماهانه اقتصاد انگلیس

دفتر آمار ملی بریتانیا بزرگترین سقوط ماهانه اقتصاد انگلیس و تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) را در تاریخ ماه آوریل به ثبت رساند. با برات نیوز همراه باشید.

دفتر آمار ملی بریتانیا بزرگترین سقوط ماهانه تولید ناخالص داخلی (GDP) را در ماه آوریل به ثبت رساند.

تولید ناخالص داخلی در مقایسه با ماه قبل 20.4 درصد کاهش یافته است ، این رقم کاهش واضح‌تر از 18.4 درصد پیش بینی شده توسط تحلیلگران نظرسنجی رویترز است. این نشان دهنده کاهش 24.5 درصدی تولید ناخاص از آوریل 2019 است، بازه‌ای که اقتصاد، تحت تعطیلی کسب و کارها در دوران قرنطینه کرونا قرار گرفت.  در سه منتهی به پایان آوریل، اقتصاد در مقایسه با دوره سه ماهه قبلی 10.4٪ افت درآمد را تجربه کرد.  ONS نیز تأیید کرد این کاهش 10 درصدی کمتر از انتظارات تحلیلگران بوده است.

اقتصاد تعطیل شده در دوران کرونا

بر اساس داده‌های دانشگاه جان هاپکینز ، بریتانیا در 23 مارس به منظور محدود کردن شیوع همه گیر ویروس کرونا بعضی فعالیت‌های اقتصادی خود را تعطیل کرد برخی کسب و کارها در ماه می بازگشایی شدند، اما اکثریت قریب به اتفاق فعالیت اقتصادی بریتانیا در کل ماه آوریل بسته شده بودند. این یکی از دلایل سقوط ماهانه اقتصاد انگلیس است.

اد مونک ، مدیر امور سرمایه‌گذاری شخصی بین المللی گفت:

آمارهای تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول، نشان از خسارات ناشی از تعطیلی چند هفتگی کسب و کارها دارد – تخمین ما از سه ماهه دوم، اواخر این ماه منتشر خواهد شد.

با این حال با شروع اقداماتی مانند فاصله گذاری اجتماعی، مشاغل به تدریج فعالیت خود را از سر خواهند گرفت و فروشگاه‌های غیرضروری نیز باز می‌شوند. اقتصاد دوباره به جریان می‌افتد و در ماه‌های پیش رو، رشد فصل بهار را جبران خواهند کرد. اکنون سوال مهم در مورد وضعیت کارمندان و شرکت‌ها برای نگهداشتن آنهاست.

وی گفت:

با فرض اینکه دولت به تدریج محدودیت‌های تعطیلی کسب‌وکارها را کاهش دهد، انتظار می‌رود اقتصاد در سه ماهه سوم به رشد آشکار بازگردد. تقاضای به تعویق افتاده مصرف‌کننده نیز دوباره از سر گرفته می‌شود و انتظار می‌رود که فعالیت اقتصادی جهانی از سه ماهه دوم سال 2020 به بعد قوی‌تر شود. اما چالش‌هایی وجود دارد که برای مثال متعاقب این بیماری، بیکاری در ماه های آینده به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد.

 

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید