سال‌های سال است که استفاده از سنسورهای اثر انگشت و فناوری شناسایی هویت افراد از طریق اثر انگشت آن‌ها به تلفن‌های همراه اضافه شده‌اند و تقریبا تمام گوشی‌های هوشمند موجود در بازار؛ دارای این قابلیت هستند. اما به تازگی شرکت هوآوی دست به نوآوری در این زمینه زده‌است و اولین سری از سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر را ثبت اختراع کرده‌است.

سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر هوآوی
سنسورهای اثر انگشت که در مدل‌های جدید بسیاری از تولیدکنندگان، در زیر صفحه نمایش قرار گرفته بود؛ به زودی توسط هوآوی تغییرات زیادی خواهد کرد.

به گزارش برات نیوز، حسگر اثر انگشت در بسیاری از تلفن‌های هوشمند هوآوی تا چندی پیش در پشت گوشی قرار می‌گرفت؛ اما در تولیدات جدید مانند p30 pro، این شرکت نیز مانند بسیاری از همتایان خود تصمیم به پیوسته کردن حسگر اثر انگشت با صفحه نمایش گرفت. در سیستم‌های شناسایی هویتی جدیدی که هوآوی و سایر تولیدکنندگان تلفن‌های همراه هوشمند از آن استفاده می‌کنند، سنسور اثر انگشت در زیر صفحه نمایش قرار گرفته‌است؛ اما با آن یکپارچه نیست و کاربر برای استفاده از این سنسور و وارد کردن اطلاعات اثر انگشت خود به دستگاه، باید قسمت مشخص شده در صفحه نمایشگر را لمس کند.

شرکت هوآوی به دنبال ساخت و معرفی گوشی‌های هوشمندی است که دیگر محدوده مشخص شده‌ای برای سنسور اثر انگشت در نمایشگر آن‌ها وجود نداشته‌باشد و سیستم شناسایی هویت به صورت یکپارچه در همه‌جای صفحه عملکرد یکسانی از خود نشان دهد. حسگرهایی که تازگی توسط این شرکت ثبت اختراع شده‌اند، تمامی صفحه نمایش را دربرمی‌گیرد و کاربران می‌توانند برای اعتبار سنجی اطلاعات اثر انگشت خود توسط دستگاه، هر قسمتی از نمایشگر را که تمایل دارند لمس کنند.

مزایای دیگر سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر

مزیت دیگر این قابلیت برای کاربران، امکان مشخص کردن محدوده عملکرد سنسور و پنهان کردن آن است؛ که این قابلیت، غیرفعال کردن قفل گوشی را برای افراد دیگر سخت‌تر می‌کند. علاوه بر این، کاربر می‌تواند امکان هویت سنجی را برای برنامه‌های مختلف نصب شده روی تلفن همراه خود فعال کند تا کسی نتواند به اطلاعات شخصی‌تر او دسترسی داشته باشد.

در حال حاضر هم اپلیکیشن‌های مختلفی به منظور محافظت از برنامه‌های تلفن همراه وجود دارند و به صورت جداگانه از سیستم امنیتی تلفن همراه، یک سطح امنیتی ‌اضافی برای برخی از اطلاعات کاربر به وجود می‌آورند. اما به واسطه قابلیتی که قرار است در محصولات آینده هوآوی عرضه شود، کاربر می‌تواند پیوسته با سیستم امنیتی تلفن همراه و با درجه اطمینان بالاتری، با استفاده از شناسایی هویت و سنسور اثر انگشت از اطلاعات مورد نظر خود محافظت کند.

برنامه هوآوی سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر
همراه با سنسورهای اثرانگشت یکپارچه، امکانات فراوانی به سیستم امنیتی گوشی‌های هوشمند این شرکت اضافه خواهد شد

همچنین متخصصان شرکت هوآوی گمان می‌کنند که با استفاده از سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر و کوچک‌تر کردن محدوده عملکرد آن به دلخواه کاربر، میزان انرژی مورد نیاز این سنسور کاهش می‌یابد و این مورد می‌تواند در طراحی باتری دستگاه‌های جدیدتر نکته مثبتی محسوب شود.

البته باید دوباره اشاره کرد که این سری از فناوری سنسورهای اثر انگشت، توسط شرکت هوآوی تنها به عنوان یک ایده طرح و ثبت شده‌است و اطمینان کاملی برای عملی شدن این ایده وجود ندارد؛ اما با این همه این ایده بسیار درخشان و قابل بحث به نظر می‌رسد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *