سود سهام سهامداران غیر مستقیم سهام عدالت بر اساس میزان سهام تا پایان سال واریز خواهد شد .

به گزارش برات نیوز، مسوول مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه اعلام کرد: سهامداران غیر مستقیم سهام عدالت براساس میزان سهام شرکت سرمایه‌گذاری استانی خود، سود دریافت خواهند کرد.

مژگان صفری مقدم اعلام کرد: پرداخت سود سهام عدالت افراد تا پایان سال به حساب سهامداران عدالت واریز خواهد شد.

وی تصریح کرد: نکته‌ قابل تامل این است که سهامداران مستقیم به ازای تک تک سهم‌های حاضر در پرتفویشان سود دریافت می‌کنند.

پرداخت سود سهام عدالت سهامداران غیر مستقیم پس از برگزاری مجمع استانی

 صفری مقدم در ادامه افزود: سهامداران غیر مستقیم نیز،هرگاه مجمع پرداخت سود شرکت سرمایه‌گذاری استانی  آنها برگزار شود، پس از آن سود به حسابشان واریز می شود.

مسئول مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه  همچنین در خصوص فعالیت این مرکز اظهار کرد:این مرکز محل پاسخگویی به تمام سووالات سهامداران بازار سرمایه است .

بیشتر بخوانید: روند رو به کاهش ارزش سهام عدالت و توقف فروش

وی درادامه افزود:به نحوی که سهامداران می‌توانند از هرکجای ایران که باشند بدون نیاز به پیش شماره ۰۲۱ با شماره ۱۵۶۹ تماس بگیرند.

صفری مقدم خاطر نشان کرد: توضیح و رفع مشکلات سهام عدالت، درگاه یکپارچه سهام عدالت، سامانه سجام ومجامع الکترونیک از جمله خدماتی است که این مرکز انجام می دهد.

دریافت وجه حاصل از فروش سهام عدالت،بیشترین پرسش کاربران

وی بیان کرد: بیشترین تماس این مرکز از جانب افرادی است که در دریافت وجه حاصل از فروش  سهام عدالت  با مشکل مواجه شده اند و برای بررسی آن به فضا‌های ارتباطی چندانی دسترسی ندارند.

مسئول مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه تصریح کرد: هر فردی که می‌خواهد وارد بازار سرمایه شود فارغ از آنکه سهام عدالت دارد یا خیر برای خرید و فروش سهم مانند بازار‌های دیگری نیاز به شناسایی شدن دارد.

به گفته وی فرآیند شناسایی در بازار سرمایه از طریق سامانه سجام صورت می‌پذیرد.

صفری مقدم در رابطه با جاماندگان سهام عدالت، تصریح کرد: این موضوع فعلا مربوط به شرکت سپرده گذاری مرکزی نمی‌شود بلکه مجلس و دولت باید در این رابطه تصمیم گیری کنند به علت آنکه شرکت مذکور تنها قابلیت اجرایی دارد.

تماس با شماره 1569 و حل مشکلات سهامداران

او در رابطه با علت فروش نرفتن سهام عدالت افراد بیان کرد: فرآیند فروش سهام از طریق کارگزاری‌ها انجام می‌شود .

مسئول مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه خاطر نشان کرد:مردم اگر در رابطه با عدم واریز نشدن سهامشان با مشکل مواجه هستند کافی است به کارگزاری بانکی که شماره شبای آن را در سامانه وارد کردند، مراجعه کنند.

وی افزود : در صورتی که نمی دانند که اسم کارگزاریشان چیست با شماره ۱۵۶۹ تماس بگیرند و پس از آن با وارد کردن شماره ملی خود نسبت به کارگزاری مربوطه خود آگاهی پیدا کنند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *