اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

میزان سهام معامله شده در بورس 98 چقدر است؟

سهام معامله شده در بورس 98

بانک مرکزی اعلام کرد سهام معامله شده در بورس 98 حدود ۱۰۸۶ میلیارد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ به‌میزان ۱۱۲ درصد رشد داشته است. همچنین ارزش سهام تا پایان سال ۹۸، رشد ۱۷۴ درصدی داشته و معادل ۱۸۷۳ میلیارد تومان بوده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب از برات نیوز با ما همراه باشید.

طبق آنچه بانک مرکزی در مورد سهام معامله شده در بورس 98 اعلام کرده، در پایان اسفند ماه سال گذشته، شاخص کل بورس معادل ۵۱۲ هزار و ۹۰۱ واحد بوده که در مقایسه با اسفند ماه سال ۹۷، به‌میزان ۱۹۷ درصد رشد داشته است.

همچنین در پایان سال ۹۸، شاخص بازار اولیه بورس به ۳۶۲ هزار و ۷۳۱ واحد رسیده و نسبت به سال ۹۷، رشد ۱۷۱ درصدی تجربه کرده است. شاخص بازار اولیه بورس در سال ۹۷، مقدار ۱۳۳ هزار و ۸۶۷ واحد بوده است.

بیشتر بخوانید: دریافت سود سهام ازطریق سجام

شاخص بازار ثانویه بورس هم در سال گذشته معادل یک میلیون و ۸۸ هزار و ۹۴ واحد بود. در حالی ‌که در سال ۹۷ این مقدار ۳۴۵ هزار و ۱۶۲ واحد بوده و نشان می‌دهد که شاخص بازار ثانویه بورس در سال گذشته نسبت به سال ۹۷ حدود ۲۱۵ درصد رشد داشته است.

افزایش سهام معامله شده در بورس ۹۸

وضعیت ارزش سهام معامله شده در بورس 98

طبق گزارش بانک مرکزی، ارزش کل سهام معامله شده در بورس ۹۸ به‌میزان ۴۶۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسید و رشد ۲۳۲ درصدی را تجربه کرد. بازار اولیه معادل ۲۳ هزار میلیارد تومان سهم داشته و سهم بازار ثانویه ۲۲۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.

بنابراین بازارهای اولیه و ثانویه در سال ۹۸ در مقایسه با سال ۹۷، به‌ترتیب ۱۷۴ و ۳۳۳۱ درصد، رشد ارزش معامله‌های سهام را تجربه کرده‌اند و بیشترین سهم از کل معامله‌های سهام متعلق به بازار ثانویه بوده است.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد سهام عدالت

لازم به ذکر است که در پایان سال ۹۷ ارزش معامله‌های سهام معادل ۱۴۰ هزار و ۷۰۰ میلیار تومان بود.

تعداد کل سهام معامله شده در بورس ۹۸ هم نسبت به سال ۹۷ معادل ۱۱۲ درصد رشد داشته و سهم بازار اولیه و ثانویه به‌ترتیب ۷۲۳ و ۳۶۲ میلیارد بوده که نسبت به سال ۹۷ به‌میزان ۱۰۶ و ۱۲۶ درصد رشد داشته است. ارزش بازار سهام در پایان سال گذشته هم معادل ۱۸۷۳ هزار میلیارد بوده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید