درحالی که چند روز پیش اخباری مبنی بر مخالفت وزارت نفت با عرضه سهام پالایشگاه ها در قالب صندوق ETF منتشر شد این خبر بلافاصله از سوی مسوولان وزارت نفت تکذیب شده و موافقت خود را برای هرگونه عرضه این سهام اعلام داشتند.

وزیر نفت درباره موافقت با عرضه سهام پالایشگاه ها گفته است: وزارت نفت با عرضه همه جوره سهام پالایشگاه ها در قالب صندوق ETF موافق است و با وزارت امور اقتصاد و دارایی هیچ مشکلی ندارد.

بیژن زنگنه در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر مخالفت وزارت نفت با عرضه سهام پالایشگاه‌ها در قالب صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله واسطه‌گری مالی ETF (یی‌تی‌اف) اظهار کرده است: درابتدای طرح موضوع عرضه سهام پالایشگاه قرار بر این شد که این سهام در قالب ETF باشد اما بعد از آن تصمیم بر عرضه بلوکی شد و پس از بررسی های لازم اعلام داشتند که در صورت ارائه بلوکی، نمی‌توان این سهام را به صورت یی‌تی‌اف ارائه کرد.

وزیر نفت همچنین درباره انتشار اخبار مخالفت این وزارتخانه اظهار کرد: شایعه‌هایی مبنی بر مخالفت وزارت نفت با وزارت امور اقتصاد و دارایی و دیدگاه‌های همدیگر وجود دارد که این مخالفت ها درباره تشکیل صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله دولتی برای پالایشی‌ها در قالب دارا دوم بوده است که اصلا این موضوع واقعیت ندارد و  ما با این وزارت و پیشنهاداتش هیچ مشکلی نداریم.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *