عرضه اولیه سهم شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس چهارشنبه 26 آذرماه در بازار دوم بورس انجام می شود.

به گزارش برات نیوز، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه یکی از گزینه‌های بسیار جذاب برای سرمایه‌ گذاران، به ویژه افراد تازه ‌وارد در بورس به شمار می‌رود.

استقبال سهامداران از سهام عرضه اولیه به دلیل این است که اغلب این سهام سودآوری بسیاری دارند و از این جهت پرطرفدار هستند.

عرضه اولیه 13 درصد از سهم شرکت فرآوری معدنی

با توجه به سودآوری سهام عرضه اولیه و استقبال از این گونه سهام،تعداد ۲ میلیارد و ۶۰۰میلیون سهم شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس، چهار‌‌شنبه 26 آذرماه جاری با نماد معاملاتی “اُپال” در بازار دوم بورس تهران عرضه اولیه می‌شود.

این تعداداز سهام شرکت فرآوری معدنی اُپال کانی پارس، معادل 13 درصد سهام این شرکت است که با نماد معاملاتی “اُپال” در بازار دوم بورس تهران عرضه می‌شود.

سهام 13 درصدی این شرکت فعال در حوزه فرآوری معدنی در محدوده قیمتی 1400 تا 1480 تومان برای هر سهم و با سهمیه 700سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد.

خرید 50 درصد از سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه

همچنین مدیر این عرضه شرکت کارگزاری پارسیان، متعهد عرضه شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان و متعهد خرید نیز شرکت تامین سرمایه امید به میزان 50درصد از سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه هستند.

بر اساس این گزارش، شرکت فرآوری معدنی اُپال کانی پارس به عنوان پانصد وهفتاد و پنجمین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش “استخراج کانه‌های فلزی” گروه و طبقه “استخراج کانه‌های فلزی آهنی” در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد “اُپال” به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

بیشتر بخوانید: عرضه اولیه جدید از پتروشیمی در بورس

این شرکت که سال 85 تاسیس شده و سرمایه‌گذاری پارسیان مالک 99.9 درصدی آن می‌باشد، سهامدار دو شرکت اپال پارسیان سنگان (با تولید 5 میلیون تن گندله ) و فولاد سبزوار است.

اختصاص 2 میلیارد و 160 میلیون سهم جهت عرضه عمومی

2 میلیارد و 600میلیون سهم شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس در حالی چهار‌شنبه این هفته عرضه اولیه می‌شود که از این تعداد، 2 میلیارد و 160میلیون سهم در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم اختصاص خواهد یافت .

در همین حال تعداد 440 میلیون سهم شرکت فرآوری معدنی نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.

بر اساس قانون،عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *