بانک و بیمه

سود بانک صادرات به 2500 میلیارد ریال رسید

سود خالص بانک صادرات به 2500 میلیارد ریال افزایش یافت

سود خالص بانک صادرات در سال گذشته با افزایش 109 درصدی هر سهم به 2500 میلیارد ریال صعود کرد .

به گزارش برات نیوز ؛ در برگزاری آنلاین مجمع عمومی سالانه سال منتهی به سال 98 بانک صادرات ایران اعلام شد که براساس صورت‌های مالی حسابرسی شده منتهی به پایان سال ۱۳۹۸ سود هر سهم بانک صادرات ایران با افزایش ۱۰۹ درصدی به ۱۴ ریال رسید و در پایان این سال سود خالص بانک نیز با همین میزان افزایش به ۲۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

در این مجمع عمومی که با حضور اکثریت سهامداران، به صورت آنلاین برگزار شد و صورت‌های مالی بانک به اتفاق آرا مورد تصویب قرار گرفت اعلام شد که مجموع کل سپرده‌های بانک صادرات ایران در پایان سال ۱۳۹۸ با بیش از ۳۶ درصد افزایش، از ۲۳۲۰ هزار میلیارد ریال فراتر رفت. همچنین مانده تسهیلات اعطایی بانک در این سال با بیش از ۳۰ درصد رشد، از ۱۵۵۳ هزار میلیارد ریال عبور کرد.

بهبود نرخ موثر تسهیلات از ۱۵.۸۲ درصد سال ۱۳۹۷ به ۱۶.۷۳ درصد در پایان سال مالی ۱۳۹۸ و همچنین کاهش بهای تمام‌شده پول از ۱۷.۳۴ درصد سال ۱۳۹۷ به ۱۵.۶۱ درصد در پایان سال مالی ۱۳۹۸ از دیگر دستاوردهای اعلامی بانک صادرات بوده است.

بیشتر بخوانید: معرفی بانک صادرات، بانکی با گسترده‌ترین شبکه شعب در ایران

بانک صادرات ایران اقدامات راهبردی را برای هموار سازی مسیرپایداری درآمدهای غیر مشاع و کارمزدی در سال آینده و رسیدن به سودآوری و ثبات سود پایدار برنامه ریزی هایی را انجام داده که کاهش منابع گران‌قیمت و در مقابل افزایش منابع ارزان‌قیمت، تغییر سیاست‌های اعتباری و مدیریت بهینه مصارف، تغییر رویکرد از منابع محوری به سودآوری وتبدیل شدن به سوپرمارکت خدمات فرابانکی از جمله این اقداماتی بوده است .

همچنین  افزایش درآمدهای غیرمشاع، توسعه بانکداری الکترونیک، طراحی محصولات نوین بانکی مرتبط با مدیریت ثروت، شناسایی و تمرکز بر مشتریان سودآور، چابک‌سازی و حرفه‌ای‌سازی اداره شرکت‌ها، توانمندسازی صف و ستاد  از دیگر اقدامات راهبردی این بانک بوده است .

مجمع فوق العاده این بانک نیز با موضوع افزایش سرمایه به زودی برگزار می شود زیرا صدور مجوز از سوی بانک مرکزی و استقبال بازار سرمایه، از آنجایی که فرآیند صدور مجوز سازمان‌های خصوصی‌سازی و بورس اوراق بهادار با توجه به محدودیت زمانی تکمیل نشده بود.

مجمع عمومی سالانه سال منتهی به سال 98 به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت آنلاین و از طریق لینک  live.bsi.ir برگزار شد و بیش از 57 درصد از سهامداران به صورت مجازی در این مجمع حضور داشتند .

همچنین در این مجمع نمایندگان دولت، سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، حسابرس و بازرس قانونی، مدیرعامل، اعضای هیئت‌مدیره، معاونان، مدیران و سهامداران در محل برج غدیر بانک صادرات ایران به صورت آنلاین حضور داشتند  و صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه سال ١٣٩۸ شرکت بانک صادرات ایران (سهامی عام)، پس از استماع گزارش هیئت‌مدیره، حسابرس و بازرس قانونی، مورد تصویب سهامداران قرار گرفت.

در این مجمع عمومی،سازمان حسابرسی به مدت یک سال به عنوان بازرس و حسابرس قانونی بانک و روزنامه‌های کثیرالانتشار  اطلاعات و دنیای اقتصاد برای درج آگهی‌های مربوط به مجامع عمومی برگزیده شدند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید